Ako posielať veľké súbory pomocou služby Telegram

Telegram je jednou z najpopulárnejších aplikácií na zasielanie správ na svete. Je jednoduchá, rýchla, bezpečná a bezplatná. Telegram si v poslednom čase získava popularitu ako alternatíva k zavedenejším chatovacím aplikáciám, a to vďaka dôrazu na súkromie a bezpečnosť. Rovnako ako pri iných aplikáciách na zasielanie správ môžete aplikáciu používať na zdieľanie súborov a my sa budeme venovať tomu, ako môžete pomocou aplikácie Telegram posielať veľké súbory.

Jednou z najlepších vecí na službe Telegram je, že je veľmi bezpečná. Správy sú šifrované pomocou tajnej omáčky, ktorú je prakticky nemožné prelomiť. Telegram je navyše jednou z mála aplikácií na zasielanie správ, ktoré ponúkajú šifrovanie end-to-end. To znamená, že vaše správy sú úplne bezpečné od odosielateľa až po príjemcu.

Ďalšou skvelou vlastnosťou služby Telegram je jej rýchlosť. Telegram je rýchlejší ako SMS a je aj oveľa lacnejší. Telegram používa technológiu nazývanú "komprimácia dát", vďaka ktorej je veľmi rýchly.
Telegram sa tiež veľmi jednoducho používa. Používateľské rozhranie je prehľadné a zrozumiteľné. A napokon, Telegram sa dá používať bezplatne. Neexistujú žiadne poplatky za predplatné ani skryté náklady. Ak hľadáte rýchlu, bezpečnú a jednoduchú aplikáciu na posielanie správ, Telegram je skvelá voľba. Je k dispozícii pre všetky hlavné platformy vrátane systémov iOS, Android, Windows a Mac.

Prenos až 5 GB zadarmo

Nevyžaduje sa registrácia

bezpečný zámok

Bezpečnostné funkcie programu Telegram

Telegram je vybavený viacerými bezpečnostnými funkciami, ktoré z neho robia skvelú voľbu na posielanie správ. Medzi tieto funkcie patria:
  • Šifrovanie od konca ku koncu: Správy Telegramu sú šifrované od konca do konca. To znamená, že správy si môže prečítať len odosielateľ a príjemca. Správy nemôže čítať ani Telegram.
  • Tajné rozhovory: Telegram ponúka funkciu "tajné chaty", čo sú šifrované chaty, ktoré sa po určitom čase samy zničia.
  • Na báze cloudu: Správy Telegramu sa ukladajú v cloude. To znamená, že k svojim správam môžete pristupovať z akéhokoľvek zariadenia.
  • Otvorený zdrojový kód: Telegram má otvorený zdrojový kód. To znamená, že ktokoľvek môže skontrolovať kód a uistiť sa, že v ňom nie sú žiadne bezpečnostné diery.
  • Dvojstupňové overovanie: Telegram ponúka dvojstupňové overenie pre ďalšiu úroveň zabezpečenia.
  • Kompresia údajov: Telegram používa kompresiu dát na zrýchlenie správ.
Ako vidíte, Telegram ponúka množstvo funkcií, ktoré z neho robia skvelú voľbu na posielanie správ. Je rýchly, bezpečný a jednoducho sa používa. Ak hľadáte alternatívu k tradičným SMS správam, Telegram je skvelou voľbou.
zdieľanie súborov

Ako zdieľať súbory v programe Telegram

Telegram ponúka niekoľko spôsobov zdieľania súborov s vašimi kontaktmi. Súbory môžete zdieľať prostredníctvom:
  • Skupiny Telegram: V skupine Telegram môžete zdieľať súbory až s 200 ľuďmi.
  • Tajné rozhovory: Súbory môžete zdieľať s jednou osobou v tajnom chate. Súbory sa po určitom čase samy zničia, čo je ideálne na zdieľanie citlivých súborov.
  • Oblak: Súbory môžete zdieľať s kýmkoľvek v zozname kontaktov. Súbory budú uložené v cloude a môžete k nim pristupovať z ľubovoľného zariadenia. Môže to byť skvelý spôsob, ako zdieľať veľké súbory s mnohými ľuďmi.
  • Priame zasielanie správ: Súbory môžete zdieľať aj s ľuďmi v zozname kontaktov prostredníctvom priamych správ, čo je pomerne jednoduché.
Zdieľanie súborov je jednou z najlepších vecí na službe Telegram. Je jednoduché a ponúka veľkú flexibilitu. Súbory môžete zdieľať so skupinami ľudí alebo s jednou osobou v tajnom chate. Súbory môžete ukladať aj do cloudu, aby ste k nim mali prístup z akéhokoľvek zariadenia.
Ak hľadáte aplikáciu na zasielanie správ, ktorá ponúka zdieľanie súborov, Telegram je skvelá voľba. Je jednoduchá na používanie a veľmi flexibilná.
obmedzenia

Obmedzenia veľkosti súborov Telegramu

Telegram má limit 2 GB na súbor. Je to pomerne vysoký limit, ktorý umožňuje posielať komprimované obrázky, dokumenty a podobné veci. Ak však potrebujete poslať súbor väčší ako 2 GB, existuje riešenie.

Ako teda môžete zdieľať väčšie súbory, než aké dokáže Telegram spracovať? Pozrime sa na niektoré z najpopulárnejších metód.

1. Rozdelenie súborov na viac častí

Ak máte súbor väčší ako 2 GB, môžete ho rozdeliť na viacero častí a odoslať ho prostredníctvom služby Telegram. Je to pomerne jednoduché a je to obľúbené riešenie pre väčšie súbory.
Ako teda môžete rozdeliť svoje súbory na viac častí? Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako to urobiť. Môžete použiť rozdeľovač súborov, napríklad HJSplit alebo 7-Zip. Alebo môžete použiť nástroj na komprimáciu súborov, ako je WinRAR alebo WinZip, ktorý vaše súbory skomprimuje na menšie časti.
Po rozdelení súborov na viac častí ich môžete odoslať prostredníctvom služby Telegram. Táto metóda môže vyžadovať trochu práce, ale je to dobrý spôsob, ako posielať veľké súbory prostredníctvom aplikácie.
komprimovať

2. Komprimovanie súborov

Ďalším obľúbeným riešením obmedzenia veľkosti súborov v službe Telegram je komprimácia súborov. Môžete to urobiť pomocou nástroja na kompresiu súborov, ako je WinRAR alebo WinZip.
Súbory môžete ľahko komprimovať, aby boli menšie. Stačí otvoriť súbor v programe WinRAR alebo WinZip a vybrať položku "Pridať do archívu". Potom vyberte úroveň kompresie a kliknite na tlačidlo "OK".
Vaše súbory budú teraz skomprimované a pripravené na odoslanie prostredníctvom služby Telegram. Len sa uistite, že celková veľkosť všetkých súborov nepresahuje 2 GB a môžete začať.
multiplatformové aplikácie

3. Používanie cloudových riešení na zdieľanie súborov, ako je napríklad Filemail

Ak potrebujete zdieľať súbor väčší ako 2 GB, vždy môžete použiť službu zdieľania súborov v cloude, ktorá je obľúbeným riešením.
Jednoducho nahrajte svoj súbor do služby a potom zdieľajte prepojenie so svojimi kontaktmi. Súbor si budú môcť stiahnuť priamo zo služby.
K dispozícii je veľa rôznych cloudových služieb na zdieľanie súborov, takže by ste mali nájsť takú, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Filemail je jedna z najpopulárnejších služieb, ktorá umožňuje zdieľať veľké súbory a veľmi jednoducho sa používa.
Filemail je bezplatná služba, ktorá vám umožňuje bezproblémové odosielanie veľkých súborov. Je jednoduchá na používanie a ponúka veľa funkcií. Filemail ponúka 4 rôzne plány, takže si môžete vybrať ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Bezplatný plán umožňuje odosielať súbory do veľkosti 5 GB, čo je pre väčšinu ľudí viac než dosť.
Veľké súbory môžete jednoducho zdieľať pomocou e-mailu alebo zabezpečeného prepojenia. Filemail je vybavený množstvom funkcií, medzi ktoré patria:
1. Zabezpečené prenosy súborov
Bezpečnosť údajov je pre mnohých ľudí veľkým problémom. Keď zdieľate citlivé súbory, chcete mať istotu, že sú chránené. Služba Filemail používa šifrovanie SSL/TLS na ochranu vašich údajov pri prenose. To znamená, že vaše údaje budú v bezpečí pred odpočúvaním.
2. Sledovanie zdieľaných súborov
Pomocou služby Filemail môžete ľahko sledovať zdieľané súbory. Je to skvelá funkcia, ak potrebujete sledovať stav súboru alebo ak potrebujete overiť, či bol súbor prijatý.
3. Rýchle prenosy
Služba Filemail používa vlastný protokol na zrýchlenie prenosu UDP. To pomáha zabezpečiť, aby sa vaše súbory prenášali rýchlo, aj keď sú veľké.
4. Súlad s ochranou osobných údajov
Služba Filemail umožňuje vybrať oblasť, v ktorej sa majú súbory ukladať. Vďaka tejto funkcii môžete ľahko dodržiavať vnútroštátne predpisy a firemnú politiku.
5. Integrácia webových stránok
Službu Filemail môžete ľahko integrovať do svojej webovej stránky pomocou jediného riadku kódu HTML. Táto funkcia vám umožňuje prijímať veľké súbory od vašich zákazníkov priamo na vašej webovej lokalite.
6. Prispôsobenie a značka
Ak chcete, môžete si službu Filemail prispôsobiť tak, aby zodpovedala vašej značke. Je to skvelý spôsob, ako sa uistiť, že vaše riešenie na zdieľanie súborov zapadá do imidžu vašej spoločnosti.
Filemail je celkovo skvelou voľbou pre tých, ktorí potrebujú zdieľať veľké súbory. Je jednoduchý na používanie a ponúka veľa funkcií. Špičkové sú aj funkcie zabezpečenia a dodržiavania predpisov, čo ocení mnoho ľudí. Vyskúšajte Filemail ešte dnes a zistite, ako vám môže pomôcť rýchlo a jednoducho zdieľať súbory.
rozsudok

Záver

Telegram je skvelá aplikácia na posielanie správ, ktorá ponúka veľkú flexibilitu. Môžete zdieľať súbory so skupinami ľudí alebo s jednou osobou v súkromnom chate. Telegram ponúka aj niekoľko rôznych spôsobov zdieľania súborov vrátane zdieľania súborov cez cloud, komprimovania súborov a rozdelenia súborov na viac častí.
Ak potrebujete zdieľať súbor menší ako 2 GB, môžete použiť jednu z vyššie uvedených metód. Ak však potrebujete posielať veľké súbory, najlepším spôsobom sú cloudové služby na zdieľanie súborov. Služba Filemail ponúka množstvo funkcií, ktorými vyčnieva z radu, takže ju určite vyskúšajte.

Prenos súborov akejkoľvek veľkosti

K dispozícii sú profesionálne, obchodné a podnikové plány

Slovak