Omezení velikosti příloh Gmailu a způsob sdílení souborů, které toto omezení obcházejí

Gmail je oblíbená e-mailová služba společnosti Google. Od svého spuštění v roce 2004 se stala jednou z nejpoužívanějších e-mailových služeb na celém světě.

Snadno použitelné rozhraní služby Gmail je skvělou volbou pro nové uživatele e-mailu, což vysvětluje její oblíbenost. Ve skutečnosti má Gmail od konce roku 2021 neuvěřitelných 1,8 miliardy aktivních uživatelů po celém světě.

Jednou z funkcí, která by mohla bránit jeho širokému využití, je však omezení příloh e-mailů, které lze prostřednictvím něj odesílat a přijímat. Omezení velikosti příloh, které lze prostřednictvím serverů služby Gmail odesílat nebo přijímat, může být problematické při sdílení velkých souborů.

Toto omezení může být problémem a bránit sdílení velkých souborů jako jsou tabulky, prezentace, hudební skladby a videa. Naštěstí existují metody, kterými lze tento limit obejít.

V tomto příspěvku se podíváme na to, jak můžete tento limit velikosti obejít a odesílat velké e-maily s velkými přílohami prostřednictvím služby Gmail. Pojďme se do toho ponořit!

Odesílání souborů až do velikosti 5 GB zdarma

Není nutná registrace

Proč mají e-maily omezení velikosti?

Existují především dva důvody, proč má Gmail toto omezení velikosti souborů.

Prvním důvodem je zajistit, aby nahrávání nebo stahování souborů netrvalo příliš dlouho. Vzhledem k tomu, že odeslání 1 MB souboru trvá přibližně 14 sekund, může odesílání velkých souborů prostřednictvím e-mailů trvat dlouho, a proto Gmail toto omezení zavedl.

Gmail má tento limit velikosti také proto, že větší soubory mohou obsahovat viry nebo malware, které by mohly infikovat váš počítač, pokud je stáhnete. S ohledem na tato rizika Gmail omezuje odesílání a přijímání velkých souborů, aby zajistil bezpečnost svých uživatelů. Existují však způsoby, jak tento limit velikosti obejít.

Velikost e-mailových příloh nejlepších poskytovatelů e-mailu

Nejlepší poskytovatelé bezplatných e-mailů, jako jsou Gmail, Yahoo, Outlook a další, mají omezené velikosti souborů, které lze odesílat nebo přijímat prostřednictvím jejich serverů. Podívejme se, jak si různí poskytovatelé služeb stojí v porovnání s Gmailem, pokud jde o velikost souborů.
Poskytovatel e-mailu Limit velikosti přílohy souboru (MB)
Outlook.com / Hotmail.com
34
Gmail.com
25
ProtonMail.com
25
Yahoo.com
25
AOL.com
25
Mail.com
30
Jak vidíte ze seznamu, téměř všichni přední poskytovatelé e-mailových služeb stanovili pro přílohy běžnou velikost 25 MB. Je to proto, že mají své servery nakonfigurovány tak, aby zvládaly takto velké soubory, a chtějí zachovat jednotnost.
Gmail má však jeden z nejnižších limitů, pokud jde o přílohy e-mailů. To je důvod, proč můžete mít problémy s odesíláním velkých souborů prostřednictvím služby Gmail. Neklesejte však na mysli, protože existují způsoby, jak odesílat velké e-maily prostřednictvím služby Gmail.
obcházení limitu velikosti přílohy gmailu

Jak obejít omezení velikosti souborů ve službě Gmail

Prostřednictvím služby Gmail lze odesílat velké e-maily mnoha různými způsoby. Stačí znát správné řešení. Podívejme se na některé z metod, které můžete použít k odesílání velkých souborů prostřednictvím služby Gmail.
komprimovat a redukovat

1. Komprimujte své soubory

Jednou z nejjednodušších metod je komprimace souborů, abyste obešli omezení velikosti Gmailu. Stačí soubor zkomprimovat do formátu ZIP nebo RAR, abyste jej mohli odeslat kontaktu služby Gmail. Až soubor obdrží, stačí jej před otevřením rozbalit. Je to opravdu tak jednoduché.
Chcete-li soubor zazipovat, stačí na něj kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat možnost "Odeslat do" > "Komprimovaná (zazipovaná) složka". Bude trvat několik sekund, než se soubor zkomprimuje, a můžete jej odeslat napříč kontaktem služby Gmail. Jakmile jej obdrží, stačí na soubor kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat možnost "Rozbalit vše".
rozdělení souboru

2. Rozdělovače souborů

Můžete také použít rozdělovače souborů, abyste obešli omezení velikosti Gmailu. Rozdělovače souborů jsou aplikace, které umožňují rozdělit soubory na menší části a odeslat je v samostatných e-mailech. 

Například soubor o velikosti 25 MB můžete rozdělit na 5 částí po 5 MB a odeslat jej v 5 samostatných e-mailech. Tím zajistíte, že se soubor dostane k příjemci bez problémů.

Na internetu je k dispozici mnoho různých rozdělovačů souborů, ale klíčové je najít ten, který vám bude nejlépe vyhovovat. Při výběru rozdělovače souborů je třeba zvážit několik věcí:

1. Podporované formáty souborů

Musíte se ujistit, že rozdělovač souborů podporuje váš formát souboru. Měl by si také poradit s velkými soubory, jako jsou videa a obrázky.

2. Více e-mailů

Měli byste hledat nástroj pro rozdělení souborů, který vám umožní rychle rozdělit a odeslat velké soubory do více e-mailů. Tímto způsobem se při odesílání velkých souborů prostřednictvím služby Gmail nesetkáte s žádnými problémy.

3. Snadné používání

Smyslem používání rozdělovače souborů je usnadnit a urychlit tento proces. Proto byste měli hledat rozdělovač souborů, který vám usnadní rozdělení souborů do více e-mailů. Můžete také hledat bezplatný rozdělovač souborů, který můžete používat bez nutnosti platit jakékoli poplatky.

3. Možnosti cloudového úložiště

Cloudová úložiště se rychle stala oblíbenou volbou uživatelů, kteří chtějí sdílet velké soubory. Pomocí služeb cloudových úložišť, jako je Disk Google a Dropbox, můžete nahrát soubor a poslat odkaz příjemci. Ten si pak může soubor stáhnout ze svého příslušného účtu cloudového úložiště.

OneDrive

OneDrive je jednou z nejoblíbenějších služeb cloudového úložiště. OneDrive umožňuje ukládat, sdílet a synchronizovat pracovní nebo školní soubory na jednom místě. Své dokumenty můžete ukládat do služby OneDrive a přistupovat k nim z libovolného zařízení. Soubory ve službě OneDrive můžete sdílet s ostatními bez ohledu na to, kde se nacházejí.

Disk Google

Disk Google je jednou z nejoblíbenějších služeb společnosti Google a umožňuje ukládat a sdílet soubory ve všech zařízeních. Můžete vytvářet, nahrávat a upravovat soubory v cloudu a dokonce spolupracovat s ostatními při práci na jednom souboru. Pro vytvoření souboru si můžete vybrat z Dokumentů Google, Tabulek, Prezentací a Formulářů.

Dropbox

Dropbox umožňuje ukládat a sdílet soubory včetně fotografií. Můžete určit, kdo uvidí jednotlivé soubory nebo složky, a pomocí hesla je udržet v soukromí. Dropbox vám pomůže chránit váš obsah. Při používání těchto možností se nemusíte obávat velikosti souboru, protože jsou navrženy tak, aby zvládly velké soubory.

4. Služba přenosu souborů v cloudu

Pokud chcete sdílet velké soubory se svými obchodními partnery, přáteli nebo rodinnými příslušníky, můžete využít cloudové služby pro přenos souborů. Jedná se o služby, které vám poskytnou velké množství úložného prostoru v cloudu, abyste mohli sdílet své soubory s ostatními uživateli po celém světě.

Cloudové služby přenosu souborů fungují stejně jako cloudová úložiště. Máte k nim přístup z jakéhokoli zařízení a jsou užitečné zejména na cestách. K dispozici je mnoho různých služeb, takže najít tu, která nejlépe vyhovuje vašim požadavkům, může být trochu náročné.

Zde je několik věcí, které je třeba vzít v úvahu při výběru služby přenosu souborů v cloudu:

1. Omezení velikosti souboru

Ujistěte se, že služba pro přenos souborů, kterou jste si vybrali, podporuje všechny vaše soubory a neomezuje jejich velikost. Před použitím služby pro přenos souborů je také dobré ji otestovat, protože některé z těchto služeb mohou způsobovat problémy.

2. Podpora formátů souborů

Musíte se ujistit, že služba pro přenos souborů, kterou jste si vybrali, podporuje všechny formáty souborů. Měla by si také poradit s velkými soubory, jako jsou videa a obrázky.

3. Podporované kanály

Měli byste se ujistit, že vámi vybraná služba přenosu souborů podporuje komunikační kanály, které používáte, například e-mail a sociální média.

4. Funkce zabezpečení a ochrany soukromí

Měli byste hledat službu pro přenos souborů, která umožňuje odesílat zabezpečené soubory, nabízí koncové šifrování a zabraňuje třetím stranám v zachycení vašich souborů.

5. Stanovení cen

Před výběrem služby přenosu souborů byste měli zvážit její cenové plány. Za službu přenosu souborů nemusíte platit, ale je důležité se podívat na její cenovou strukturu.
multiplatformní aplikace

Filemail

Filemail je jednou z nejperspektivnějších možností, která umožňuje snadno a rychle odesílat velké soubory komukoli prostřednictvím e-mailu. Filemail je zcela zdarma a umožňuje posílat libovolné množství souborů. 

 Bezplatná verze služby Filemail je omezena na 5 GB, ale existují i placené možnosti, které umožňují odesílat soubory neomezené velikosti. Podporují všechny formáty. Pokud hledáte způsob, jak posílat velké soubory bez obav o úložný prostor, určitě si Filemail vyzkoušejte.

Závěr

Obejít limit velikosti přílohy Gmailu může být opravdu nepříjemné, když se někomu snažíte poslat soubor, který je větší než uvedená velikost. Dobrou zprávou je, že vždy máte na výběr, podle toho, co se snažíte odeslat.
Pokud jsou vaše soubory příliš velké pro Gmail, ale příliš malé pro OneDrive, Dropbox, Disk Google nebo jinou službu pro sdílení souborů, kterou používáte, je Filemail jednou z nejlepších možností.
Filemail umožňuje snadno a rychle odesílat velké soubory e-mailem bez ohledu na formát souboru. Doufáme, že vám tento článek pomohl naučit se, jak obejít omezení velikosti souborů ve službě Gmail a jak jej obejít, kdykoli je to nutné. Děkujeme za přečtení!

Překročení limitů velikosti příloh Gmailu

Bez ztráty času pomocí rozdělovačů a kompresorů

Czech