Ako odosielať veľké súbory prostredníctvom aplikácie Outlook

Pracujete pravidelne s obrovskými súbormi? Potom je veľmi pravdepodobné, že ste sa stretli s problémami pri ich prenose cez e-mail. Snažíte sa zistiť, ako odosielanie veľkých súborov prostredníctvom programu Outlook a iných e-mailových klientov vám zaberie hodiny času.

Prenos veľkých súborov môže byť náročný, ak nemáte potrebné nástroje. Platí to bez ohľadu na to, či posielate propagačný film zákazníkovi, alebo posielate veľký súbor údajov členovi tímu. Nemalo by to však byť veľkou prekážkou, pretože na odosielanie obrovských príloh e-mailom existuje celý rad metód.

Prenos až 5 GB zadarmo

Nevyžaduje sa registrácia

obmedzenia

Aký je limit veľkosti súboru programu Outlook?

Už ste sa niekedy pokúšali poslať niekomu súbor a poskytovateľ e-mailových služieb vám oznámil, že súbor je príliš veľký? Žiaľ, je to častý a nepríjemný problém.

 Veľkosť príloh súborov je často obmedzená poskytovateľmi e-mailu a softvérom. Ak sa pokúsite odoslať veľké súbory prostredníctvom e-mailu v programe Outlook, môžete mať problémy. Je to spôsobené tým, že predvolené obmedzenie veľkosti súborov v programe Outlook je 100 MB.

Problémy pri používaní aplikácie Outlook na odosielanie veľkých súborov

Mohli by ste byť zmätení z toho, prečo sa vám od začiatku nedarí prenášať obrovské súbory. Odosielanie obrovských súborov prostredníctvom e-mailu môže spôsobiť spomalenie servera a zaberanie nadmerného miesta v databáze poskytovateľa e-mailu.
Toto obmedzenie veľkosti súborov zabráni tomu, aby sa váš počítač opakovane pokúšal odosielať veľmi veľké súbory, ktoré presahujú prahové hodnoty odosielania väčšiny poskytovateľov internetových služieb (ISP).
Predvolený limit kombinovanej veľkosti súboru pre internetové e-mailové kontá, ako je napríklad Outlook, je 20 megabajtov (MB), ale predvolený limit kombinovanej veľkosti súboru pre kontá Exchange (firemné e-maily) je 10 megabajtov (MB) Pri pokusoch o pripojenie súborov, ktoré sú väčšie ako maximálna obmedzená veľkosť, sa zobrazí chybové hlásenie.
krok za krokom

Ako odosielať veľké súbory prostredníctvom aplikácie Outlook krok za krokom

Odosielanie príloh pomocou e-mailu v programe Microsoft Outlook je jednoduchá metóda na odosielanie súborov ostatným, či už posielate obrázky, správy alebo iné dokumenty. Zakaždým, keď sa rozhodnete pripojiť súbor k e-mailovej správe, program Outlook si uchováva záznamy o súboroch, na ktorých ste v poslednom čase pracovali, a vždy vám ich navrhne.
K e-mailovým správam a udalostiam kalendára môžete pripojiť súbory z počítača, služby OneDrive alebo iných kont na ukladanie a zdieľať ich s ostatnými ľuďmi pomocou funkcie Pripojiť súbor. Možnosťou je aj pridávanie obrázkov do e-mailových správ a udalostí kalendára.
V budúcnosti preskúmame dve možnosti, ktoré by používateľom mohli umožniť posielať veľké súbory: OneDrive a Filemail.

1.Odosielanie veľkých súborov cez službu OneDrive

Služba OneDrive predstavuje vhodnú možnosť na odosielanie veľkých súborov, pretože je populárnou možnosťou cloudového úložiska, ktoré ponúka spoločnosť Microsoft, a je dobrým začiatkom. Pripomíname, že ak máte bezplatné konto Outlook, automaticky získate 15 GB úložného priestoru v službe OneDrive.
Väčšiu kapacitu môžete získať predplatením plánu, pričom vám bude k dispozícii maximálne 1 TB úložného priestoru. Používatelia aplikácie Outlook, ktorí potrebujú prenášať veľké súbory, môžu ako vhodnú alternatívu využiť službu OneDrive. Vezmite na vedomie, že súbor musíte najprv uložiť do služby OneDrive pre firmy, až potom ho môžete zdieľať s niekým iným.
Súbor je možné zdieľať s ostatnými členmi tímu, ak sú prihlásení do svojho firemného konta Office 365. Dokument si potom budú môcť pozrieť pomocou akéhokoľvek prepojenia, ktoré im môžete poskytnúť.
Treba tiež poznamenať, že ak ste položku zdieľali s kýmkoľvek vo vašej organizácii, zobrazí sa v službe OneDrive každého jednotlivca v priečinku Zdieľané > Zdieľané so mnou. Následne bude mať každý v organizácii prístup k súboru z akéhokoľvek miesta, kde sa v prostredí Office 365 objaví, napríklad ak ho niekto vyhľadá.
1. Prejdite na webovú lokalitu OneDrive a prihláste sa pomocou údajov svojho konta Microsoft (alebo pracovného či školského konta).
2. Kliknutím na kruh v pravom hornom rohu položky, ktorú chcete zdieľať, ju otvoríte v novom okne. Po vstupe do rozhrania OneDrive sa zobrazia možnosti, ako nahrať nový súbor alebo priečinok do svojho konta.
3. Vyberte možnosť nahrať súbory. Tlačidlo Zdieľať sa nachádza v hornej časti každej stránky na webovej lokalite.
Aj keď by ste v tomto prípade mohli nahrať celý priečinok so súbormi, pravdepodobne by ste v tomto prípade chceli použiť kartu súborov. V službe OneDrive sa spustí cyklus nahrávania súborov. V závislosti od kvality vášho internetového pripojenia a veľkosti súboru môže proces nahrávania trvať od niekoľkých minút až po niekoľko hodín.
4. Kliknite na symbol ceruzky a vyberte možnosť Upraviť alebo Zobraziť. Jednotlivci, ktorí majú prístup k súboru alebo priečinku, dostanú e-mail s odkazom naň. Po prijatí informácie, že dokument videl určený príjemca, vám bude zaslaný potvrdzujúci e-mail.
Ak chcete umožniť ostatným zmeniť súbor po jeho odoslaní, uveďte, či tak môžu urobiť. Zmeňte oprávnenia a určte, čo chcete robiť so súborom, ktorý ste práve zdieľali, kliknutím na tlačidlo Zmeniť oprávnenia. Je možné vybrať jednu z dvoch možností.
multiplatformové aplikácie

Odosielanie veľkých súborov prostredníctvom aplikácie Outlook pomocou služby Filemail

Filemail predstavuje jednu z najrýchlejších a najpohodlnejších metód odosielania veľkých súborov ostatným používateľom. Filemail je webová platforma, ktorá zahŕňa množstvo aplikácií a služieb, ktoré umožňujú používateľom posielať a prijímať obrovské súbory akejkoľvek veľkosti odkiaľkoľvek na svete. Používateľsky prívetivé aplikácie a bleskurýchla cloudová architektúra umožňujú prenášať obrovské súbory z akéhokoľvek zariadenia v rekordne krátkom čase.

Keď používate Doplnok programu Outlook Filemail, môžete prenášať obrovské súbory priamo z aplikácie Outlook 2013/2016/2019 pomocou služby Filemail. Pripojte súbory rovnakým spôsobom, ako by ste to bežne robili v programe Outlook, a potom kliknite na tlačidlo Odoslať. Prílohy sa z e-mailu odstránia a namiesto toho sa odošlú na naše servery, čím sa dosiahne menší a lepšie doručiteľný e-mail pre príjemcu.

Jediným obmedzením služby Filemal, ktoré je spojené s bezplatnou službou bez potreby účtu, je to, že môžete nahrať neobmedzený počet súborov, ale ich celková veľkosť pri každom nahrávaní nesmie presiahnuť 5 GB, aby sa mohli považovať za bezplatné. Počas 24 hodín máte povolené dve relácie prenosu. Všetky plány predplatného vám poskytujú neobmedzený počet relácií odosielania a môžete odosielať súbory ľubovoľnej veľkosti bez ohľadu na ich veľkosť.
Okrem toho sa nemusíte obávať žiadnych obmedzení sťahovania. Môžete zdieľať súbory s ostatnými a títo ostatní môžu tieto súbory sťahovať zo zdieľaného priečinka toľkokrát, koľkokrát chcú.
Máte úplnú kontrolu nad spôsobom nahrávania súborov do služby Filemail. Môžete použiť webový prehliadač, jednu z desktopových aplikácií Filemail, aplikáciu pre iOS alebo dokonca aplikáciu pre Android.
1. Vyberte súbor alebo priečinok

Vyberte súbory, ktoré chcete nahrať z pevného disku počítača. Prípadne môžete svoje súbory jednoducho pretiahnuť a pustiť. Môžete si vybrať, či chcete odoslať e-mailovú adresu osôb, s ktorými chcete súbory zdieľať. 

2. Nahrajte svoje súbory

Súbory začneme odosielať hneď, ako kliknete na tlačidlo Odoslať. Vaše súbory sú v bezpečí, pretože sú chránené koncovým šifrovaním a bezpečným systémom hostingu súborov.

3. Ľudia sťahujú vaše súbory

Po dokončení odosielania Filemail uloží vaše údaje do cloudu. Ľudia, ktorým ste poslali e-mail v kroku 1, si môžu stiahnuť súbory. Priamy odkaz na nahrané súbory môžete rozposlať aj ostatným.

Zdieľanie súborov akejkoľvek veľkosti

Spustenie zdieľania súborov priamo z aplikácie Outlook

Slovak