Büyük Dosyalar E-posta ile Nasıl Gönderilir

İhtiyacınız olduğunda büyük bir dosya gönderme e-posta yoluyla, dosyalarınızın çok büyük olduğunu söyleyen bir açılır pencere aldığınızda sinir bozucu olabilir. Şaşırtıcı bir şekilde, çoğu e-posta sunucusu belirli bir boyutun üzerindeki dosyaları gönderemez veya alamaz.

Sadece bu da değil, göndericinin e-posta sunucusu üzerinden bir ek gönderebiliyor olmanız, alıcının e-postasının bunu kabul edebileceği anlamına gelmez. Alıcınızın açabileceği bir e-posta eki gönderdiğinizden nasıl emin olabilirsiniz? E-posta yoluyla büyük dosyaların nasıl gönderileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Göndermeden önce e-posta eklerinizin boyutunu bildiğinizden emin olmanız gerekir. E-posta sunucuları için boyut sınırlamaları herkese uyan tek bir boyut değildir ve her sağlayıcıya göre değişir. Neyse ki, çoğu e-posta hizmeti dosya boyutunu dosya adının yanında görüntüler.

Birden fazla dosya ekliyorsanız, eklerinizin toplam boyutunu takip etmek isteyeceksiniz. Dosya boyutu megabayt yerine Kilobayt olarak gösteriliyorsa, bir megabaytta 1024 kilobayt olduğunu bilin.

Birçok işletme ve birey bulut tabanlı hizmet sağlayıcıları ve bulut tabanlı dosya transfer hizmetleri e-posta üzerinden büyük dosyalar gönderirken ek boyutunu atlamak için.

5 GB'a Kadar Ücretsiz Transfer

Kayıt Gerekmiyor

Büyük Dosyaları E-posta ile Göndermek İçin Bulut Tabanlı Depolama Hizmeti

Bir e-posta üzerinden gönderilecek büyük dosyalarınız olduğunda, ancak dosya çok büyükse, daha verimli çözümlerden biri bulut tabanlı depolama hizmetlerini kullanmaktır.

iCloud Mail Drop, OneDrive ve Google Drive gibi bulut depolama alanları, büyük dosyaları e-posta yoluyla göndermenin mükemmel yollarıdır. Yüksek kaliteli grafikler, videolar, sunumlar, veriler veya daha fazlasına sahip olduğunuzda ve bunları göndermeniz gerektiğinde, bulut çözümleri dosyalarınızı bulut hizmetine yüklemenize olanak tanır.

Ardından, alıcınızın dosyaya ek yerine bir bağlantı aracılığıyla erişmesi için bağlantıyı gönderin. Kulağa ürkütücü geliyorsa, bir kez alıştığınızda çok kolaydır. Büyük ekleri bulut tabanlı depolama hizmetleri aracılığıyla şu şekilde gönderebilirsiniz.

apple icloud ve mail

1. Apple Mail ile iCloud Mail Drop 

Bir iCloud hesabı kullanarak, iCloud aracılığıyla 5 GB'a kadar büyük dosyaları göndermenize olanak tanıyan Mail Drop'u kullanmak üzere ayarlandınız. Mail Drop'u kullandığınızda dosyalar şifrelenmiş olarak saklanır ve 30 gün içinde alıcının indirmesine sunulur.

İlk olarak, Apple Mail Hesabınızdan Mail Drop'un Etkinleştirildiğinden emin olmak istersiniz.

1. Mac'inizden Apple Mail'i açın ve Mail'in altındaki menü çubuğundan Tercihler'i seçin.

2. Hesaplar sekmesi altında, Posta Bırakma özelliğini etkinleştirmek istediğiniz hesabı seçin.

3. Büyük ekleri Posta Bırakma ile gönder seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

4. Apple Mail'i kullanarak yeni bir e-posta oluşturun ve metin imlecinin ekin görünmesini istediğiniz yere yerleştirildiğinden emin olun.

5. Dosya'yı ve ardından Dosya ekle'yi seçin. Eklemek istediğiniz dosyayı seçin ve Dosya Seç'e tıklayın.

Ekiniz boyut sınırlarını aşarsa Apple Mail dosyayı alıcınız için otomatik olarak iCloud sunucusuna yükleyecektir. 

Artıları Eksiler
Ek, iCloud'a yüklenir ve güvenli bir bağlantı içerir.
Mail Drop'un yalnızca 5 GB'lık bir sınırı vardır, bu nedenle bu yöntem kullanılarak aşılan her şey başarısız olur.
Ek, iCloud saklama alanınızın toplam alanına dahil edilmez ve yalnızca 30 gün boyunca bulutta tutulur.
Bazı ekler Windows gibi diğer işletim sistemlerine iyi aktarılmaz. 
e-posta yoluyla büyük dosyalar göndermek için gmail kullanma

2. Gmail ile Google Drive

Google Drive, 25 MB'a kadar ek göndermenize ve 50 MB'a kadar dosya almanıza olanak tanır. Google Drive üzerinden büyük bir dosya göndermek için önce dosyayı yüklemeniz ve ardından e-posta ile göndermeniz gerekir. Bu basit adımları izlemeniz yeterlidir.

1. Gmail gelen kutunuzda oturum açın ve yeni bir mesaj başlatmak için ekranın sol üst köşesindeki Oluştur'u seçin. 

2. Yeni mesaj açılır penceresinin altındaki simge düğmelerinden Google Drive simgesini seçin. Bir dosya eklemenize olanak tanıyan bir iletişim kutusu açılacaktır.

3. Dosyanızı henüz Google Drive'a yüklemediyseniz, bunu bu diyalog kutusundan yapabilirsiniz. Üst menüden Yükle'yi seçin. Büyük eklentinizi sürükleyip bırakabilir veya Cihazınızdan dosya seç seçeneğine tıklayabilirsiniz. Dosyayı Google Drive'ınıza eklemek için Yükle'yi seçin.

4. Dosyanız Google Drive'ınıza zaten yüklenmişse, dosyanızı Drive'ınızda arayabilirsiniz. Dosyayı vurgulayın ve Ekle düğmesine tıklayın. 

5. Alıcınızın dosyaya erişebildiğinden emin olmak için e-postayı göndermeden önce izinleri ayarladığınızdan emin olun. Gmail'iniz, alıcınızın sizin için dosyaya erişebildiğinden emin olmak için bir kontrol yapacak ve mesajı göndermeden önce dosyanızın paylaşım ayarlarını güncellemenizi isteyecektir.

Ek bağlantısı şimdi e-postanıza eklenecektir. 

Artıları Eksiler
Dosya paylaşımı kolaydır ve dosyalarınız üzerinde başkalarıyla kolayca işbirliği yapmak için birçok yerleşik araca sahiptir.
Dosyalarınız için parola koruması olmadan dosya paylaşırken potansiyel bir güvenlik riski vardır.
Dosyalar, siz onları hedeflediğiniz alıcılarla paylaşana kadar gizlidir.
Google Drive sürücünüze yükleme sınırları koyar, bu nedenle Google Drive'da birden fazla büyük dosya paylaşmanız gerekiyorsa bu sınırlama sinir bozucu olabilir.
Dosyalarınıza her yerden erişebilirsiniz.
tek sürücü ve görünüm

3. Outlook ile OneDrive

Birçok işletme için birincil e-posta hizmeti Outlook'tur. OneDrive, Outlook ile e-postalar üzerinden büyük dosyalar göndermek için mükemmel bir çözümdür. Outlook ekler için yalnızca 33 MB'a kadar izin verir. Dosyanızı paylaşmadan önce One Drive'ınıza kaydettiğinizden emin olmanız gerekir.

OneDrive'ı kullanarak dosyanızı e-posta ile nasıl göndereceğiniz aşağıda açıklanmıştır

1. OneDrive hesabınızda oturum açarak başlamak isteyeceksiniz.

2. Paylaşmak istediğiniz dosyaya sağ tıklayın. Açılır menüden Paylaş'ı seçin. 

3. Açılan kutuda, dosyayı paylaşmak istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini girin ve belge için ayarlamak istediğiniz izinleri güncelleyin. Bu yöntem, büyük dosyayı görüntülemek için bir bağlantı içeren bir e-postayı otomatik olarak oluşturur. 

4. Özel bir e-posta taslağı hazırlamak istiyorsanız, otomatik davet için alıcıların e-postasını girmek yerine açılır pencerenin sol alt tarafındaki bağlantıyı kopyala düğmesinden bir bağlantı oluşturun. Bağlantıyı Outlook üzerinden yeni bir e-postaya yapıştırın. 

Artıları Eksiler
OneDrive'da herhangi bir dosyayı depolayabilirsiniz ve büyük dosyaları e-posta yoluyla göndermeyi kolaylaştıran kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.
OneDrive ücretsiz planı 5 GB'a kadar depolama alanına izin verir ve ek depolama alanı için ödeme yapmanız gerekir.
Microsoft köklü bir işletmedir, bu nedenle sağlam, güvenilir ve sağlam olduklarını bilirsiniz.
OneDrive'ı kullanırken güvenlik bir endişe kaynağıdır.
Yalnızca aktarım halindeki verileri şifreler, orada duran verileri şifrelemez.
Kullanıcı izinleri, kişilerin istenmeyen belgeleri değiştirmesine izin verebilir. 

Büyük Dosyaları E-posta Kullanarak Göndermek İçin Bulut Tabanlı Dosya Aktarım Hizmeti

Bulut hizmetleri başladığında, web tabanlı e-posta, sosyal medya, fotoğraflar ve kişisel depolama konumları için daha çok tüketicilere yönelikti. Bulut çözümleri geliştikçe ve güvenlik arttıkça, bulut hizmetleri, dosya aktarımları da dahil olmak üzere tüm ağ altyapılarının bulut içinde çalışmasına izin verecek şekilde açıldı. 

Hassas belgeleri ve verileri paylaşmak için güvenli paylaşım süreçlerine olan talep artıyor ve giderek daha fazla insan bulut tabanlı dosya aktarım hizmetlerini benimsiyor. Evden çalışanların sayısının artmasıyla birlikte, çalışanların büyük veri dosyalarını gönderip almasına olanak tanıyan kullanıcı dostu ve güvenli bir çözüme sahip olmak çok önemlidir. 

Her zaman bulut tabanlı bir dosya aktarım hizmeti kullanabilirsiniz. 

çoklu platform uygulamaları

Filemail

Filemail her boyuttaki dosyayı çevrimiçi olarak göndermenize ve almanıza olanak tanıyan bir hizmet sunan birçok çözümden biridir. Kullanılabilirlik süresini ayarlamanıza ve parola koruması kurmanıza olanak tanıyarak dosya aktarımınızı güvenli hale getiren güvenlik özellikleriyle birlikte gelir. Bu, dosyanızın yanlış ellere geçmesini önlemeye yardımcı olur. 

Filemail'i kullanmak basittir ve büyük dosyaları çevrimiçi göndermek için size iki seçenek sunar. Doğrudan gönderebilir veya bir bağlantı oluşturup seçtiğiniz e-posta platformu aracılığıyla gönderebilirsiniz. 

1. Filemail web sitesinden, göndermek istediğiniz dosyaları seçmek için Dosya Ekle düğmesini seçin. 

2. E-posta olarak göndermek istiyorsanız, E-posta Olarak Gönder sekmesini seçer ve e-posta adresinizi kullanarak göndermek için bir e-posta taslağı hazırlarsınız.

3. Birincil e-posta sunucunuzu kullanmayı tercih ediyorsanız, Bağlantı olarak gönder sekmesini seçin ve bağlantıyı kopyalayın.

4. Dosya kullanılabilirlik süresini ayarlamanıza izin veren bir açılır pencere görüntülenecektir.

Filemail şunları yapmanızı sağlar dosya paylaşımı 5 GB'a kadar ücretsiz. Ücretli bir hesapla 1 TB depolama alanı, logo veya arka plan ekleme gibi küçük işletmeler için mükemmel olan çok daha fazla özelliğe sahip olursunuz.

Bu yöntemler, büyük dosyaları e-posta yoluyla göndermenin en iyi yollarından bazılarıdır. Her zaman özel güvenli bulut ve aktarım araçları kullandığınızdan emin olmak istersiniz. Güvenlik, büyük ekleri gönderirken veya alırken en önemli endişelerden biridir.

 Her zaman yalnızca tanıdığınız ve güvendiğiniz kişilerden gelen ekleri açtığınızdan emin olun ve bunların yukarıda belirtilen güvenli yöntemlerden herhangi birinden geldiğinden emin olun.

Her Boyuttaki Büyük Dosyaları Gönderin

Sınırsız Alıcı, İndirme ve Bant Genişliği

Turkish