5 geriausios FTP alternatyvos saugiam failų perdavimui

Failų perkėlimo protokolas yra vienas iš labiausiai paplitusių protokolų, šiandien naudojamų failams internetu perkelti. FTP daug kartų įrodė, kad yra paprastas, veiksmingas ir patikimas. Tačiau būna atvejų, kai FTP nėra optimalus sprendimas. Kai svarbiausia yra saugumas, greitis ar tiesiog duomenų vientisumas, reikia apsvarstyti FTP alternatyvą. Šiame straipsnyje apžvelgsime penkias FTP alternatyvas, kuriomis galima saugiau keistis failais internetu.

Nemokamai perkelkite iki 5 GB

Registracija nebūtina

apklausa

Kas yra FTP?

FTP - tai protokolas, kuriuo naudotojai gali įkelti ir atsisiųsti failus internetu. Pirmą kartą jis buvo sukurtas 1971 m., taigi tai vienas pirmųjų protokolų, naudotų failų perdavimui internetu.
Šis protokolas įsiveržė į sceną su trenksmu, palaikydamas įspūdingą 1,1 mln. bitų per sekundę failų perdavimo greitį. Iš pradžių tokiu būdu buvo galima perduoti tik tekstinius failus, tačiau netrukus naudotojai galėjo siųsti ir atsisiųsti tiek tekstinius, tiek dvejetainius failus.
FTP failams siųsti naudojamas kliento ir serverio modelis. FTP klientas inicijuoja ryšį su FTP serveriu, derasi dėl autentifikavimo duomenų, siunčia komandas į serverį ir gauna atsakymus iš serverio. Protokolas taip pat palaiko aktyvųjį ir pasyvųjį režimus, skirtus failams perduoti ir failų valdymo užduotims, pavyzdžiui, katalogų sąrašo sudarymui ir ištrynimui.
Naudojant FTP, į kiekvieną į serverį siunčiamą komandą atsakoma skaitmeniniu atsakymo kodu. Šie kodai skirti nurodyti komandos būseną, kad naudotojai galėtų greitai nustatyti, ar komanda prašomas veiksmas buvo sėkmingas.
reikia ftp alternatyva

Kodėl jums reikia FTP alternatyvos

Šiandien yra daugybė būdų perduoti failus internetu, tačiau FTP vis dar yra vienas iš dažniausiai naudojamų protokolų. Jis paprastas, efektyvus ir nesudėtingas naudoti. Daugeliu atžvilgių tai patikimas failų perdavimo protokolas.
Tačiau FTP turi ir trūkumų. Pirma, kadangi FTP atskleidžia daug informacijos apie tai, koks failas perduodamas ir kas jį perduoda, protokole nėra jokio integruoto būdo šifruoti kliento ir serverio ryšį. Tai reiškia, kad FTP srautas yra pažeidžiamas paketų šnipinėjimo ir kitų atakų, nes siunčiamas atviru tekstu.
Antra, FTP protokole naudojama pasenusi vartotojo ir slaptažodžio schema, skirta naudotojų autentiškumui nustatyti serveryje. Tai reiškia, kad jei jūsų vartotojo vardas ir slaptažodis bus pažeisti, bus įsilaužta ir į jūsų FTP paskyrą.
Trečia, šis protokolas yra lėtas ir neefektyvus, palyginti su kitais šiuolaikiniais protokolais, tokiais kaip SFTP (SSH failų perdavimo protokolas). Jis tiesiog nesukurtas greitam failų perdavimui.
Galiausiai, FTP nesiūlo jokių vietinių ir nutolusių failų sinchronizavimo priemonių. Tai gali būti didelė problema, jei ieškote būdo, kaip automatiškai įkelti failus iš vieno serverio katalogo į kitą, nepradedant proceso rankiniu būdu.
saugi ftp alternatyva

Saugių failų perdavimo protokolų poreikis

Dėl daugybės FTP problemų akivaizdu, kad jei norite išvengti grėsmės savo failų ir duomenų saugumui, turite ieškoti saugios alternatyvos. Yra daug priežasčių, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti saugią FTP alternatyvą:

1. Venkite šnipinėjimo ir šnipinėjimo atakų

Kaip jau minėjome, kadangi FTP srautas siunčiamas atviru tekstu, esate pažeidžiami šnipinėjant. Tai reiškia, kad jei kas nors norėtų gauti prieigą prie jūsų failų ar duomenų, galėtų perimti jūsų FTP srautą ir gauti prieigą prie jūsų vartotojo vardo ir slaptažodžio. Jei naudojate FTP be jokio šifravimo, jūsų duomenų srautas bus perduodamas atviru tekstu. Jį bet kas gali peržiūrėti naudodamas standartinį protokolo analizatorių.

2. Venkite įsilaužimo

Jei jūsų vartotojo vardas ir slaptažodis bus pažeisti, bus įsilaužta ir į jūsų FTP paskyrą. Pažeidęs jūsų duomenis, užpuolikas gali gauti prieigą prie visų jūsų serveryje esančių failų ir katalogų naudodamas FTP protokolą. Kai kuriais atvejais tai gali lemti neleistinus jūsų failų ir duomenų pakeitimus. Tai didžiulė grėsmė saugumui, jei FTP serveryje saugote konfidencialią informaciją.

3. Venkite neefektyvių failų perkėlimų

Kaip minėjome, FTP protokolas yra lėtas, palyginti su kitais šiuolaikiniais failų perdavimo protokolais. Jis nėra idealus, jei norite greitai siųsti failus internetu. Jei FTP serveris vėluoja dėl per daug vienu metu failus siunčiančių naudotojų, jums gali būti užblokuota prieiga prie savo failų.

4. Venkite nepatikimo failų sinchronizavimo

Galiausiai, FTP nesuteikia jokios sinchronizavimo tarp serverio ir vietinio katalogo funkcijos. Tai gali būti didelė problema, jei norite automatiškai atnaujinti serveryje esantį katalogą iš vietinio kompiuterio. FTP leidžia tik įkelti failus į serverį, bet ne ištraukti failus iš jo.
Laimei, yra daugybė būdų saugiai perkelti failus internetu. Taigi, jei ieškote efektyvesnio, saugesnio ir patikimesnio būdo perkelti failus internetu nei FTP, kokios yra jūsų galimybės?
parinktys

Penkios FTP alternatyvos

1. SFTP

SFTP, sutrumpintai SSH failų perdavimo protokolas, yra saugi FTP alternatyva, sukurta ant SSH protokolo. Tai reiškia, kad SFTP šifruoja jūsų ryšį, prisijungimus ir duomenis, kad procesas būtų saugus.
Naudoti SFTP gana paprasta. Ją galite naudoti per FTP klientą arba tiesiogiai serveryje naudodami SFTP skirtas programas, pavyzdžiui, "FileZilla", kurią galite atsisiųsti nemokamai.
SFTP turi ir trūkumų. Pirma, jis nėra taip plačiai paplitęs kaip FTP. Kai kurie FTP klientai palaiko SFTP ryšius, tačiau šis protokolas vis dar mažiau paplitęs nei FTP.
Tai taip pat reiškia, kad SFTP palaikymas nėra taip plačiai paplitęs tarp svetainių, serverių, maršrutizatorių, komutatorių, ugniasienių ir kitų įrenginių. Todėl kai kurie FTP klientai nepalaiko SFTP jungčių.

2. FTPS

FTPS yra saugus FTP protokolas. Jis sukurtas ant esamo FTP protokolo ir papildytas TLS/SSL šifravimu, kad būtų apsaugotas kliento ir serverio ryšys.
Todėl FTPS pagal numatytuosius nustatymus naudoja 990 prievadą FTP srautui tarp klientų ir serverių šifruoti. Tai reiškia, kad tame pačiame serveryje vienu metu galite naudoti ir SFTP, ir FTPS, tačiau dėl to, kad naudojamas 990 prievadas, FTPS vis tiek yra pažeidžiamas brutalios jėgos atakų.

3. AS2

AS2, sutrumpintai Application Exchange 2, yra IBM sukurtas patentuotas protokolas. Jis nėra atvirojo kodo ir IBM už jo naudojimą ima mokestį.
AS2 nėra taip plačiai paplitusi kaip kitos saugios FTP alternatyvos, tačiau daugelis organizacijų visame pasaulyje ją naudoja neskelbtiniems duomenims perduoti.
AS2 yra sudėtingas ir labai skiriasi nuo FTP. Ją nelengva naudoti ne IBM programinės įrangos kontekste, tačiau IBM klientai visame pasaulyje ją plačiai naudoja.
AS2 trūkumas yra tas, kad nėra standartinės atvirojo kodo protokolo realizacijos, todėl norint naudoti šį protokolą kompiuteriuose, serveriuose, maršrutizatoriuose, ugniasienėse ir kituose įrenginiuose, reikia naudoti IBM AS2 Toolbox.

4. HTTPS

HTTPS reiškia HyperText Transfer Protocol Secure (saugus hiperteksto perdavimo protokolas). Tai HTTP protokolo pagrindu sukurtas protokolas, skirtas apsaugoti žiniatinklio srautą naudojant SSL/TLS.
Jis plačiai naudojamas svetainėse, naršyklėse, serveriuose, tinklo įrenginiuose ir kitų tipų prie interneto prijungtuose įrenginiuose.
HTTPS naudojamas 443 prievadas, kuris dažnai būna atviras ugniasienėse, maršrutizatoriuose ir komutatoriuose. Dėl to failus per HTTPS perduoti lengviau nei kitais protokolais, pavyzdžiui, SFTP, FTPS ir AS2.
HTTPS yra populiarus protokolas, plačiai naudojamas visų tipų duomenų perdavimui, pavyzdžiui, bendravimui ar failų perdavimui, su galimybe užšifruoti duomenis, kad būtų užtikrintas papildomas saugumas.

5. MFT

MFT yra dar vienas IBM sukurtas patentuotas protokolas. Jis dažnai laikomas AS2 alternatyva, tačiau tarp IBM klientų nėra taip plačiai paplitęs.
MFT galite naudoti saugiam failų perdavimui iš vieno serverio į kitą, tačiau ji nėra taip plačiai paplitusi kaip AS2. Kaip ir AS2 atveju, MFT nėra atvirojo kodo įgyvendinimo.
Kalbant apie MFT trūkumus, reikia paminėti, kad tinklo įrenginiai, pavyzdžiui, ugniasienės, maršrutizatoriai ir komutatoriai, ne taip plačiai jį palaiko. Tinklo administratoriai taip pat turi sukonfigūruoti 1433 prievadą šiuose įrenginiuose, kad būtų galima naudoti MFT ryšius.
sprendimas

Išvada

Yra daug saugių FTP alternatyvų. Tačiau kiekviena iš jų turi savų trūkumų, todėl reikia pasirinkti tinkamą alternatyvą, atitinkančią konkrečius poreikius. Prieš pasirinkdami FTP alternatyvą, turite atlikti tyrimą.
Jei pagrindinis jūsų tikslas - perduoti failus į serverius arba iš jų, HTTPS arba MFT gali būti tinkamas pasirinkimas. Tačiau jei jums reikia perduoti failus iš vieno serverio į kitą, geriau rinktis AS2 arba FTPS.
Galutinis pasirinkimas taip pat priklausys nuo jūsų biudžeto, kiekvieno protokolo palaikymo galimybių ir nuo to, kaip dažnai reikia perduoti duomenis. Tačiau svarbu nepamiršti, kad nėra saugių FTP alternatyvų, kurios išspręstų visas saugumo problemas.
Kad ir kokią alternatyvą pasirinktumėte, visada geriausia užtikrinti failų saugumą - prieš perkeldami juos užšifruokite. Taip jie bus saugūs per laidą, net jei kam nors pavyktų perimti duomenis.
Kadangi vis daugiau įmonių persikelia į debesiją, tikimasi, kad saugūs failų perdavimo protokolai, tokie kaip SFTP, FTPS, AS2, MFT, HTTPS ir kiti, taps dar labiau paplitę. Tai palengvins sistemų administratoriams, programuotojams ir įmonėms saugiai perkelti failus iš vieno serverio į kitą.

Bet kokio dydžio failų perkėlimas

Saugi failų dalijimosi alternatyva FTP

Lithuanian