Kaip perkelti failus iš kompiuterio į kompiuterį

Niekas neprilygsta jauduliui, kai įsigyjate naują blizgantį kompiuterį. Paprastai perkant naują kompiuterį įsigyjama daugybė naujų funkcijų, didesnės skaičiavimo galios, geresnės grafikos ir didesnės atminties. 

Žinoma, jei pereinate prie naujo kompiuterio ir keičiate senesnį, greičiausiai norėsite perkelti daugiau nei kelis failus. Geriausia būtų perkelti visus dokumentus, vaizdus, visą naudotojo profilį, paskyras, mėgstamiausias vietas, žymes ir el. laiškus, kitaip tariant, viską, ką turite ir naudojate. Taigi, kaip perkelti failus iš kompiuterio į kompiuterį?

Šiai procedūrai įtakos turės keli kintamieji, įskaitant perduodamų failų skaičių, failų dydį ir abiejų kompiuterių operacines sistemas.

Nors failų perkėlimas nėra sudėtinga operacija, ji gali užtrukti kelias valandas, priklausomai nuo duomenų, kuriuos reikia perduoti, kiekio. Toliau pateikiamos šešios dažniausiai naudojamos strategijos, kurias galite išbandyti patys.

Nemokamai perkelkite iki 5 GB

Registracija nebūtina

USB diskas

1. Išorinis saugojimo įrenginys

Žinoma, kad dauguma žmonių naudoja išorinius diskus. Visai paprasta nukopijuoti duomenis iš USB atmintinės iš vieno kompiuterio į kitą, prijungti tą pačią atmintinę prie antrojo kompiuterio ir vėl nukopijuoti duomenis. 

Jei turite daugiau duomenų, nei telpa į "flash" atmintinę, galite naudoti išorinį kietąjį diską. Jei abiejuose nešiojamuosiuose kompiuteriuose yra USB 3.0 prievadai, galite apsvarstyti galimybę įsigyti vieną iš greičiausių turimų "flash" atmintinių. Dirbant su dideliu kiekiu duomenų, greitis tampa labai svarbus!

Naudojant išorinius kietuosius diskus atsarginėms kopijoms kurti, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, nes tam tikruose diskuose kartais gali sutrikti failų perkėlimas: naudokite aukštos kokybės kabelį (tas pats pasakytina ir apie vidinius diskus) ir, jei reikia, aukštos kokybės USB šakotuvą. 

Kai kurie USB valdikliai taip pat tampa nestabilūs esant didelei apkrovai, todėl, jei turite problemų su kietojo disko jungtimi, gali tekti pakeisti atskirus komponentus, kad nustatytumėte problemos šaltinį.

Privalumai Trūkumai
Nešiojamasis - išorinis kietasis diskas yra nešiojamas ir prijungiamas prie kompiuterio. Jį galima naudoti kaip atminties įrenginį bet kuriame kompiuteryje, kuris palaiko USB arba "FireWire".
Duomenų praradimas - Išoriniuose diskuose duomenys prarandami taip pat dažnai, kaip ir vidiniuose diskuose. Išoriniai kietieji diskai yra jautrūs virusų ir kenkėjiškų programų atakoms. Be to, jie gali sugesti dėl saulės spindulių, karščio, drėgmės, skysčių, dulkių ir magnetinių laukų.
Naudojimas avariniu atveju - avariniu atveju galite naudoti išorinį kietąjį diską kaip atsarginę kopiją. Kadangi kietieji diskai kartais sugenda, labai svarbu turėti atsarginę kopiją, nesvarbu, ar kompiuteris naudojamas verslo, ar asmeniniais tikslais.
Dauguma išorinių kietųjų diskų yra apsaugoti slaptažodžiu. Jei kietasis diskas arba "flash" atmintinė pametama arba pavagiama, bet kas, įkišęs įrenginį į kompiuterį, gali pasiekti jūsų duomenis.
Geresnis našumas - naudodami išorinį diską kaip pagrindinį saugojimo įrenginį, galite gerokai pagerinti "Mac" kompiuterių su lėtesniais vidiniais diskais našumą.
Sudėtinga nustatyti - sunku nustatyti failų versijų nustatymą išoriniuose kietuosiuose diskuose. Jei atsarginę failų kopiją į išorinį kietąjį diską darote kartą per dieną, dažnai lieka viena atsarginė kopija, o ne daugybė failų versijų.

2. Vidiniai SSD ir HDD diskai

Jei pereinate nuo seno kompiuterio prie naujesnio, senasis kompiuteris gali nustoti veikti. Arba seną kietąjį diską galite pakeisti nauju. Tačiau kaip galite gauti ankstesnius duomenis?


Kietieji diskai (HDD) ir tam tikri kietieji diskai (SSD) prie pagrindinės plokštės jungiami standartinėmis SATA jungtimis. Jei turite senąjį kietąjį diską, prijunkite jį prie atsarginės SATA arba eSATA (išorinės SATA) jungties. Operacinė sistema jį atpažins kaip naują diską. Tada pradėkite perkėlimą. Tai greičiausias iš visų galimų variantų.

Privalumai Trūkumai
Vidiniai kietieji diskai pasižymi didele talpa dideliam duomenų kiekiui saugoti. Be to, vidiniai kietieji diskai visada neatsiejami nuo kompiuterio. Todėl reguliariai planuojant atsargines kopijas reikia mažiau darbo. Palyginti su kitų tipų laikmenomis, vidiniai kietieji diskai yra labai ekonomiški.
Ribota eksploatavimo trukmė - kiekvienas SSD turi ribotą skaitymo ir rašymo ciklų skaičių. Tai vadinama įrašytais terabaitais (TBW). Įsigyjant SSD diską, jis turi iš anksto nustatytą "mirties laiką", kuris priklauso nuo to, kaip dažnai diskas naudojamas.
perdavimo kabelis

3. Perdavimo kabelio naudojimas

Duomenis galite perkelti per kelias jungtis, o ne naudodami debesijos paslaugą ar išorinį kietąjį diską. Kadangi duomenys iš kompiuterio į kompiuterį kopijuojami ir perkeliami vienu metu, šis būdas dažnai yra greitesnis nei diskų naudojimas.

Nors gali atrodyti, kad failų perdavimo kabelis yra gana pasenęs, jis vis dar yra veiksmingas būdas perduoti informaciją tarp dviejų kompiuterių, esančių netoli vienas kito.

Naudodami šį įrenginį, prisijunkite prie abiejų kompiuterių USB prievadų ir naudodami pateiktą failų perkėlimo programinę įrangą pasirinkite failus ir aplankus, kuriuos norite perkelti iš vieno kompiuterio į kitą. Kai prietaisai bus prijungti per USB prievadus, pridedama perkėlimo programa atliks failų ir nustatymų perkėlimo procesą. 

 Jei abu kompiuteriai turi USB 3.0 jungtis, duomenys bus perduodami daug greičiau; pradėdami failų perkėlimo procedūrą turėkite tai omenyje.

Privalumai Trūkumai
Greitis - kadangi USB kaupikliams nereikia interneto ryšio, jie pasižymi gana dideliu duomenų perdavimo greičiu. Kita vertus, greitį lemia keli parametrai, įskaitant USB versiją, aparatinę magistralę ir USB valdiklio įrenginį.
Sudėtinga išplėsti - kai tik kryžminė jungtis prijungiama iš vieno kompiuterio prie kito, prisijungti prie bet kurio kito kompiuterio tampa sudėtinga nepridėjus daugiau tinklo adapterių.
Talpa - Iš pradžių USB kaupikliai nebuvo labai talpūs. Dar visai neseniai buvo galima įsigyti iki 2 TB talpos USB įrenginių. Dėl to vartotojams nereikėjo nešiotis papildomos techninės įrangos tais atvejais, kai talpyklos talpa yra didžiulė.
Nepatikimas - tokiu būdu susieti kompiuteriai automatiškai priskiriami viešajam ryšiui. Viešieji ryšiai pagal numatytuosius nustatymus išjungia tinklo atradimą, failų bendrinimą ir spausdintuvų bendrinimą. Dalijimasis šiais ištekliais tampa sudėtingesnis nei tuo atveju, jei kompiuteriai būtų sujungti per komutatorių, nes šias funkcijas reikia iš naujo įjungti rankiniu būdu kiekvieno kompiuterio nustatymuose.
Fiziniai matmenys - USB atmintinės yra kompaktiškos ir lengvos, todėl jas galima lengvai nešiotis. Jos puikiai telpa į kišenes ir kuprines. Tai idealus kietųjų diskų ir planšetinių kompiuterių, kuriems reikia daug vietos, pakaitalas.
failų perkėlimas naudojant "Wi-Fi

4. Dalijimasis failais per "Wi-Fi

Daugumoje populiarių operacinių sistemų yra namų tinklo konfigūravimo parinktis. Tai leidžia prie to paties maršrutizatoriaus (per eternetą arba "Wi-Fi") prijungtiems įrenginiams automatiškai atpažinti vienas kitą. 

Taigi, perduodant duomenis iš vieno kompiuterio į kitą, nereikia kiekvieną kartą užmegzti naujo ryšio; ryšys visada aktyvus, kol abu kompiuteriai įjungti.

Privalumai Trūkumai
Nereikalinga išorinė USB atminties disko aparatinė įranga - paprastai, kai norime perkelti duomenis iš vieno kompiuterio į kitą, ieškome USB atmintinės arba USB kietojo disko. Perduodant failus per "Wi-Fi", nereikia papildomo įrenginio duomenims tarp dviejų kompiuterių perduoti. Reikia tik veikiančio "Wi-Fi" ryšio.
Problemos dėl reikiamo pralaidumo - dalijantis failais reikia tinkamo pralaidumo, kad būtų galima greitai ir lengvai pasiekti duomenis. Prieiga prie failų gali užtrukti, jei trūksta tinkamos spartos.
Greitas failų perkėlimas - bendrinant failus per "Wi-Fi" galima greičiau perkelti failus iš vieno kompiuterio į kitą. Kai "Wi-Fi" sujungia du kompiuterius, žymiai padidėja failų perdavimui prieinamas duomenų srauto pralaidumas. Be to, sutrumpėja laikas, reikalingas duomenims iš vieno kompiuterio nukopijuoti į išorinį diską ir perkelti į kitą kompiuterį. Per "Wi-Fi" failai iš vieno kompiuterio į kitą perkeliami akimirksniu, todėl laikas sutrumpėja perpus.
Vieša prieiga - kai keičiamasi failais, padidėja darbuotojo ar išorinio įsilaužėlio galimybė dalytis įmonės duomenimis viešame interneto forume. Kenkėjiškos programos, išpirkos reikalaujančios programos ir virusai dažniau atakuoja bendrinamus failus. Pavyzdžiui, virusas gali užkrėsti darbo vietą, kuri naudojama duomenims peržiūrėti, ir tada įkelti save į jūsų serverį arba į kitą darbo vietą, kurioje yra turinys.
Saugus duomenų perdavimas - "Wi-Fi" naudojimas duomenims perduoti apsaugo jus nuo galimų pavojų. Naudojant "flash" atmintinę ar atminties kaupiklį gali būti pakenkta kompiuterio veikimui, nes juose gali būti virusų ar kitų kenkėjiškų programų. Naudodami "Wi-Fi" norimam failui bendrinti, išvengsite šio pavojaus.

5. Failų perkėlimas iš kompiuterio į kompiuterį per LAN

LAN kabeliai yra vieni iš pirmųjų, kuriais per Ethernet prievadus sujungiami du kompiuteriai duomenims perduoti. LAN kabelis leidžia sparčiau perduoti duomenis ir yra suderinamas su visomis "Windows" versijomis. 

 Naudojant LAN kabelį nereikia prijungti ir atjungti "Pen" kaupiklio, kai norite perkelti failą (-us). Be to, nesate priklausomi nuo "Wi-Fi". Kad ir kokius duomenis norėtumėte siųsti, LAN kabelis užtikrina didžiausią galimą duomenų perdavimo spartą, o naudojant "Wi-Fi" nereikia pažangių techninių žinių apie tinklo konfigūravimą.

Privalumai Trūkumai
Palengvintas bendravimas - naudodamiesi LAN naudotojai gali lengvai dalytis pranešimais ir duomenimis. Kadangi duomenys saugomi serveryje, juos gali peržiūrėti LAN naudotojai. Kiekvienas LAN naudotojas gali tai daryti su kitais tinklo naudotojais. Dėl to sutaupoma laiko ir užtikrinama, kad pranešimai būtų siunčiami tinkamiems gavėjams.
Nors LAN taupo lėšas, nes dalijasi ištekliais, pradinės tinklo kūrimo išlaidos yra gana didelės. Taip yra daugiausia dėl to, kad serveriui sukurti reikia specializuotos programinės įrangos. Be to, pradinei konfigūracijai reikia įsigyti fizinės įrangos, pavyzdžiui, maršrutizatorių, šakotuvų, komutatorių ir kabelių.
Duomenų centralizavimas - turint kompiuterių tinklą visa informacija saugoma centrinėje vietoje ir prieinama daugeliui naudotojų. Taip tos pačios komandos nariai gali naudotis visais ištekliais, reikalingais jų pareigoms atlikti.
Politikos pažeidimai - kadangi visi su prijungtais kompiuteriais susiję duomenys saugomi viename serveryje, neįgalioti asmenys gali peržiūrėti visų prijungtų kompiuterių naršyklės istoriją ir atsisiuntimus.
kelių platformų programėlės

6. Debesijos paslaugų teikėjai 

Failus galite perduoti ir atsisiųsti naudodamiesi įvairiomis debesų saugyklomis, pavyzdžiui, "Google Drive" arba "OneDrive". Kuo debesų saugykla tokia naudinga failų perdavimui? Todėl, kad šios debesijos paslaugos leidžia atsisiųsti ir perduoti beveik bet kokio dydžio failus, priklausomai nuo turimos vietos saugykloje. Be to, didesnius failus galite įkelti naudodami internetines programas.

Jei dirbate profesionaliai, beveik neabejotinai teks perduoti failus visame pasaulyje esantiems asmenims ir organizacijoms. Filemail tokioje situacijoje labai praverčia. Nereikia jokių sudėtingų pasiruošimų, QR kodų, kuriuos reikia perskaityti, ir jokių kliūčių, kurias reikia įveikti. Išsiųsti failą yra taip pat paprasta, kaip ir išsiųsti el. laišką.

"Filemail" programa leidžia siųsti didžiulius bet kokio dydžio failus į bet kurį el. pašto adresą naudojant paprastą vilkimo ir nuleidimo sąsają. Failus taip pat galite įkelti į privatų URL adresą ir dalytis su kitais. Persiuntimus pagerina "Filemail" UDP protokolas, todėl tai yra greičiausias ir patikimiausias didžiulių failų siuntimo internetu būdas.
Privalumai Trūkumai
Išlaidos - fizinė saugykla gali būti per brangi. Debesų saugyklos, kurioms nereikia techninės įrangos, kaina už GB yra daug mažesnė nei išorinių diskų.
Interneto ryšys - debesų saugyklai reikalingas interneto ryšys. Jei esate prisijungę prie vangiai veikiančio tinklo, gali būti sunku pasiekti saugyklą. Jei nesate prisijungę prie interneto, negalėsite peržiūrėti savo failų.
Prieinamumas - saugodami failus debesyje, galite juos pasiekti iš bet kurios vietos, kurioje yra interneto ryšys.
Išlaidos - už failų įkėlimą ir atsisiuntimą iš debesies taikomi papildomi mokesčiai. Šie mokesčiai gali greitai susikaupti, jei dažnai naudojatės daugybe failų.
Atkūrimas - sugedus kietajam diskui ar kilus kitoms aparatinės įrangos problemoms, savo duomenis galite pasiekti debesyje. Tai atsarginės fizinių kietųjų diskų, naudojamų vietinei saugyklai, kopijavimo galimybė.
Privatumas - kai naudojatės debesijos paslaugų teikėjo paslaugomis, jūsų duomenys nebėra fiziškai saugomi jūsų kompiuteryje. Todėl kas atsako už duomenų saugumą? Tai pilkoji sritis, kuri šiuo metu aiškinama.
Sinchronizavimas ir prietaisų atnaujinimas - kai naudojate debesų saugyklą, visi failo pakeitimai automatiškai sinchronizuojami ir atnaujinami visuose prietaisuose, iš kurių prieinate prie debesies.

Taigi, kokia galimybė jums geriausia?

Nors naujo kompiuterio įsigijimas yra jaudinantis dalykas, suvokimas, kad visa jūsų informacija vis dar yra senajame kompiuteryje, yra mažiau jaudinantis! Juk kiekvienam kompiuterio savininkui būtina žinoti, kaip bendrinti failus iš kompiuterio į kompiuterį. 

 Šiuo metu yra daugybė galimybių perkelti duomenis, programas ir nustatymus iš senojo kompiuterio į naująjį. Duomenis galite pasiekti iš bet kurio įrenginio ir bet kur, nesvarbu, ar naudojate senamadišką "flash" atmintinę, ar moderniausią programinę įrangą.

Bet kokio dydžio failų perkėlimas

Neribotas gavėjų, atsisiuntimų ir duomenų srauto pralaidumo kiekis

Lithuanian