Kā pārsūtīt failus no datora uz datoru

Nekas nav labāks par sajūsmu, kad iegādājaties jaunu, spīdīgu datoru. Parasti, iegādājoties jaunu datoru, tiek iegūta virkne jaunu funkciju, uzlabota skaitļošanas jauda, uzlabota grafika un palielināts atmiņas apjoms. 

Protams, ja pārceļaties uz jaunu datoru un aizvietojat vecāku datoru, visticamāk, vēlēsieties pārvietot vairāk nekā dažus failus. Vislabāk būtu pārvietot visus dokumentus, attēlus, visu lietotāja profilu, kontus, izlasi, grāmatzīmes un e-pastus, citiem vārdiem sakot, visu, kas jums pieder un ko izmantojat. Tātad, kā pārsūtīt failus no datora uz datoru?

Procedūru ietekmē vairāki mainīgie lielumi, tostarp pārsūtāmo failu skaits, failu lielums un abu datoru operētājsistēmas.

Lai gan failu pārsūtīšana nav sarežģīta darbība, tā var aizņemt vairākas stundas atkarībā no pārsūtāmo datu apjoma. Tālāk ir izklāstītas sešas visbiežāk izmantotās stratēģijas, ko varat izmēģināt paši.

Pārsūtiet līdz 5 GB bez maksas

Nav nepieciešama reģistrācija

usb disks

1. Ārējā atmiņas ierīce

Ir zināms, ka lielākā daļa cilvēku izmanto ārējos diskus. Ir pavisam vienkārši nokopēt datus no USB zibatmiņas diska no viena datora uz otru, pievienot to pašu disku otrajam datoram un vēlreiz nokopēt datus. 

Ja jums ir vairāk datu, nekā var ietilpināt zibatmiņas diskā, varat izmantot arī ārējo cieto disku. Ja abi klēpjdatori ir aprīkoti ar USB 3.0 pieslēgvietām, varat apsvērt iespēju iegādāties kādu no ātrākajiem pieejamajiem zibatmiņas diskiem. Strādājot ar lielu datu apjomu, ātrums kļūst ļoti svarīgs!

Izmantojot ārējos cietos diskus dublēšanas nolūkos, jāņem vērā vairāki faktori, jo dažos diskos var rasties failu pārsūtīšanas kļūmes: izmantojiet augstas kvalitātes kabeli (tas pats attiecas uz iekšējiem diskiem) un, ja nepieciešams, augstas kvalitātes USB koncentratoru. 

Daži USB kontrolieri arī lielas slodzes apstākļos kļūst nestabili, tāpēc, ja rodas problēmas ar cietā diska savienojumu, iespējams, būs jānomaina atsevišķi komponenti, lai noteiktu problēmas cēloni.

Plusi Mīnusi
Pārnēsājamība - ārējais cietais disks ir pārnēsājams un to var pieslēgt un lietot. To var izmantot kā atmiņas ierīci jebkurā datorā, kas atbalsta USB vai FireWire.
Datu zudums - ārējie diski ir tikpat pakļauti datu zudumam kā iekšējie diski. Ārējie cietie diski ir uzņēmīgi pret vīrusiem un ļaunprogrammatūru uzbrukumiem. Turklāt tie ir jutīgi pret saules, karstuma, mitruma, šķidrumu, putekļu un magnētisko lauku izraisītu bojāšanos.
Ārkārtas izmantošana - Ārējo cieto disku varat izmantot kā dublējuma disku ārkārtas situācijā. Tā kā cietie diski dažkārt sabojājas, dublējumkopiju saglabāšana ir ļoti svarīga neatkarīgi no tā, vai dators tiek izmantots darba vai personīgiem mērķiem.
Lielākā daļa ārējo cieto disku ir aizsargāti ar paroli. Ja cietais disks vai zibatmiņas zibatmiņas disks ir nozaudēts vai nozagts, ikviens, kas ievieto ierīci datorā, var piekļūt jūsu datiem.
Uzlabota veiktspēja - izmantojot ārējo disku kā galveno atmiņas ierīci, var ievērojami uzlabot Mac ar lēnākiem iekšējiem diskiem veiktspēju.
Grūti iestatīt - failu versiju iestatīšana ārējos cietajos diskos ir sarežģīta. Ja dublējat failus uz ārējā cietā diska reizi dienā, bieži vien jums ir tikai viena dublējuma kopija, nevis daudzas failu versijas.

2. Iekšējie SSD un HDD diski

Ja no veca datora migrējat uz jaunāku, vecais dators var kļūt nederīgs. Alternatīvi varat nomainīt veco cieto disku pret jaunu. Tomēr, kā jūs varat iegūt iepriekšējos datus?


Cietie diski (HDD) un daži cietvielu diski (SSD) ir savienoti ar pamatplati, izmantojot standarta SATA savienojumus. Savienojiet veco cieto disku ar rezerves SATA vai eSATA (ārējo SATA) savienotāju, ja tāds ir. Operētājsistēma to atpazīs kā jaunu disku. Pēc tam sāciet pārsūtīšanu. Tas ir ātrākais no visiem iespējamajiem variantiem.

Plusi Mīnusi
Iekšējiem cietajiem diskiem ir liela ietilpība, lai tajos varētu saglabāt ievērojamu datu apjomu. Turklāt iekšējie cietie diski vienmēr ir nesaraujami saistīti ar datoru. Tādējādi, regulāri plānojot dublējumu veidošanu, ir mazāk jāstrādā. Salīdzinājumā ar citiem datu nesēju veidiem iekšējie cietie diski ir ļoti rentabli.
Ierobežots darbmūža ilgums - katram SSD ir ierobežots lasīšanas un rakstīšanas ciklu skaits. To dēvē par ierakstītajiem terabaitiem (TBW). Iegādājoties SSD disku, tam ir iepriekš noteikts "nāves laiks", ko ietekmē tas, cik bieži tiek izmantots disks.
pārsūtīšanas kabelis

3. Pārsūtīšanas kabeļa izmantošana

Varat pārsūtīt datus, izmantojot vairākus savienojumus, nevis izmantojot mākoņpakalpojumu vai ārējo cieto disku. Tā kā dati tiek kopēti un ielīmēti vienlaicīgi no datora uz datoru, šī pieeja bieži ir ātrāka nekā disku izmantošana.

Lai gan tas var šķist diezgan novecojis, failu pārsūtīšanas kabeļa izmantošana joprojām ir efektīva metode informācijas pārsūtīšanai starp diviem datoriem, kas atrodas viens otra tuvumā.

Izmantojot šo ierīci, izveidojiet savienojumu ar abu datoru USB pieslēgvietām un pēc tam, izmantojot komplektā iekļauto failu pārsūtīšanas programmatūru, atlasiet failus un mapes, kas tiks pārsūtītas starp tiem. Kad ierīces ir savienotas, izmantojot USB pieslēgvietas, komplektā iekļautā pārsūtīšanas programma jums palīdzēs veikt failu un iestatījumu migrēšanas procesu. 

 Ja abos datoros ir USB 3.0 savienojumi, datu pārraide būs daudz ātrāka; uzsākot failu migrēšanas procedūru, paturiet to prātā.

Plusi Mīnusi
Ātrums - tā kā USB diskiem nav nepieciešams interneta savienojums, tiem ir samērā liels pārsūtīšanas ātrums. No otras puses, ātrumu ietekmē vairāki parametri, tostarp USB versija, aparatūras kopne un USB kontroliera ierīce.
Grūti paplašināt - tiklīdz no viena datora uz nākamo tiek savienots krustojuma savienojums, savienošana ar jebkuru citu datoru kļūst sarežģīta, nepievienojot papildu tīkla adapterus.
Kapacitāte - sākotnēji USB atmiņas diskiem nebija plaša atmiņas ietilpības diapazona. Vēl nesen bija pieejamas USB ierīces ar ietilpību līdz 2 TB. Tādējādi lietotāji ir atbrīvoti no papildu aparatūras nēsāšanas gadījumos, kad ir liela atmiņas ietilpība.
Neuzticams - šādi savienoti datori automātiski tiek automātiski kategorizēti kā "publiski" savienojumi. Publiskie savienojumi pēc noklusējuma atslēdz tīkla atklāšanu, failu kopīgošanu un printeru kopīgošanu. Šo resursu koplietošana kļūst darbietilpīgāka nekā tad, ja datori būtu savienoti, izmantojot slēdzi, jo šīs funkcijas ir manuāli jāaktivizē katra datora iestatījumos.
Fiziskie izmēri - USB zibatmiņas ir kompaktas un vieglas, tāpēc tās ir ļoti viegli pārnēsājamas. Tie labi iekļaujas kabatās un mugursomās. Tas ir ideāls aizvietotājs cietajiem diskiem un planšetdatoriem, kam nepieciešams daudz vietas.
failu pārsūtīšana, izmantojot wifi

4. Failu kopīgošana, izmantojot Wi-Fi

Lielākajā daļā populāru operētājsistēmu ir iespēja konfigurēt mājas tīklu. Tas ļauj ierīcēm, kas savienotas ar vienu un to pašu maršrutētāju (izmantojot Ethernet vai Wi-Fi), automātiski identificēt vienai otru. 

Tādējādi, pārsūtot datus starp datoriem, katru reizi nav jāizveido jauns savienojums; savienojums vienmēr ir aktīvs, kamēr abi datori ir ieslēgti.

Plusi Mīnusi
Nav nepieciešama ārējā USB atmiņas diska aparatūra - parasti, kad vēlamies pārsūtīt datus starp datoriem, mēs meklējam USB zibatmiņas disku vai USB cietā diska disku. Failu pārsūtīšana, izmantojot Wi-Fi, novērš nepieciešamību pēc papildu ierīces datu pārsūtīšanai starp diviem datoriem. Viss, kas ir nepieciešams, ir funkcionējošs Wi-Fi savienojums.
Problēmas ar nepieciešamo joslas platumu - failu koplietošanai ir nepieciešams atbilstošs joslas platums, lai nodrošinātu ātru un vieglu piekļuvi datiem. Piekļuve failiem var būt laikietilpīgs process, ja trūkst atbilstoša ātruma.
Ātra failu pārsūtīšana - failu kopīgošana, izmantojot Wi-Fi, ļauj ātrāk pārsūtīt failus starp datoriem. Kad Wi-Fi savieno divus datorus, ievērojami palielinās failu pārsūtīšanai pieejamais joslas platums. Turklāt samazinās laiks, kas nepieciešams datu kopēšanai no viena datora uz ārējo disku un pārsūtīšanai uz citu datoru. Failu pārsūtīšana no viena datora uz otru, izmantojot Wi-Fi, notiek uzreiz, tādējādi uz pusi samazinot nepieciešamo laiku.
Publiska piekļuve - ja notiek failu apmaiņa, palielinās iespēja darbiniekam vai ārējam hakerim publiskā forumā tiešsaistē dalīties ar uzņēmuma datiem. Ļaundabīgas programmatūras, izpirkuma maksa un vīrusi biežāk uzbrūk koplietojamiem failiem. Piemēram, vīruss var inficēt darbstaciju, kas tiek izmantota datu aplūkošanai, un pēc tam augšupielādēt sevi uz jūsu serveri vai citu darbstaciju, kurā ir saturs.
Droša datu pārsūtīšana - izmantojot Wi-Fi datu pārsūtīšanai, varat izvairīties no iespējamām briesmām. Ja izmantojat zibatmiņas disku vai atmiņas disku, tas var kaitēt datora darbībai, jo tajos var būt vīrusi vai cita ļaunprātīga programmatūra. Izmantojot Wi-Fi, lai kopīgotu vajadzīgo failu, jūs izvairīsieties no šīm briesmām.

5. Failu pārsūtīšana no datora uz datoru, izmantojot LAN

LAN kabeļi ir viens no pirmajiem, kas savieno divus datorus, izmantojot Ethernet pieslēgvietas, lai pārsūtītu datus. LAN kabelis nodrošina ātrāku datu pārsūtīšanu un ir saderīgs ar visām Windows versijām. 

 LAN kabelis ļauj izvairīties no nepieciešamības pieslēgt un atvienot Pen disku, kad vēlaties pārsūtīt failu(-us). Turklāt jūs neesat atkarīgs no Wi-Fi. Neatkarīgi no tā, kāda veida datus vēlaties nosūtīt, LAN kabelis nodrošina vislielāko iespējamo pārsūtīšanas ātrumu, un, izmantojot Wi-Fi, nav nepieciešamas padziļinātas tehniskās zināšanas tīkla konfigurācijā.

Plusi Mīnusi
Atvieglota saziņa - izmantojot LAN, lietotāji var viegli kopīgot ziņojumus un datus. Tā kā dati tiek glabāti serverī, tos var apskatīt LAN lietotāji. Katrs LAN lietotājs to var darīt ar citiem tīkla lietotājiem. Tādējādi tiek ietaupīts laiks un nodrošināts, ka paziņojumi tiek nosūtīti attiecīgajiem saņēmējiem.
Īstenošanas izmaksas - Lai gan LAN ļauj ietaupīt naudu, kopīgi izmantojot resursus, tīkla izveides sākotnējās izmaksas ir diezgan augstas. Tas galvenokārt ir saistīts ar nepieciešamību pēc specializētas programmatūras, lai izveidotu serveri. Turklāt sākotnējai izveidei ir jāiegādājas fizisks aprīkojums, piemēram, maršrutētāji, centrmezgli, komutatori un kabeļi.
Datu centralizācija - datortīkls ļauj visu informāciju uzglabāt centrālajā vietā un padarīt to pieejamu daudziem lietotājiem. Tas ļauj vienas komandas locekļiem piekļūt visiem resursiem, kas nepieciešami viņu pienākumu veikšanai.
Politikas pārkāpumi - tā kā visi dati, kas saistīti ar savienotajiem datoriem, tiek glabāti vienā serverī, nepiederošas personas var pārbaudīt pārlūkprogrammas vēsturi un lejupielādes, kas saistītas ar visiem savienotajiem datoriem.
daudzplatformu lietojumprogrammas

6. Mākoņpakalpojumu sniedzēji 

Failus varat pārsūtīt un lejupielādēt, izmantojot dažādus mākoņdatu glabāšanas pakalpojumus, piemēram, Google Drive vai OneDrive. Kādēļ mākoņglabāšana ir tik izdevīga failu pārsūtīšanai? Jo šie mākoņpakalpojumi ļauj lejupielādēt un pārsūtīt gandrīz jebkura lieluma failus atkarībā no pieejamās glabāšanas vietas. Turklāt, izmantojot tiešsaistes lietojumprogrammas, varat augšupielādēt lielākus failus.

Ja strādājat profesionāli, jums gandrīz noteikti būs jāpārsūta faili personām un organizācijām, kas atrodas visā pasaulē. Filemail šajā situācijā ir ļoti noderīgs. Nav nekādu sarežģītu sagatavošanās darbu, nav jālasa QR kodi un nav jāšķērso nekādi šķēršļi. Faila nosūtīšana ir tikpat vienkārša kā e-pasta ziņojuma nosūtīšana.

Failu e-pasta programma ļauj nosūtīt liela izmēra failus uz jebkuru e-pasta adresi, izmantojot vienkāršu vilkšanas un nomešanas saskarni. Jūs varat arī augšupielādēt failus privātā URL adresē, lai tos kopīgotu ar citiem. Pārsūtīšanu uzlabo Filemail UDP protokols, kas padara to par ātrāko un uzticamāko metodi lielu failu sūtīšanai internetā.
Plusi Mīnusi
Izmaksas - fiziskā glabāšana var būt pārāk dārga. Mākoņglabāšana, kurai nav nepieciešama aparatūra, ir daudz lētāka par vienu GB nekā ārējie diski.
Interneta savienojums - mākoņglabāšanai ir nepieciešams interneta savienojums. Ja esat pieslēdzies lēni strādājošam tīklam, piekļuve krātuvei var būt apgrūtināta. Ja nebūsiet pieslēdzies internetam, nevarēsiet apskatīt savus failus.
Pieejamība - glabājot failus mākonī, varat tiem piekļūt no jebkuras vietas, kur ir interneta pieslēgums.
Izmaksas - failu augšupielāde un lejupielāde no mākoņa ir saistīta ar papildu izmaksām. Ja bieži piekļūstat daudziem failiem, šīs maksas var strauji palielināties.
Atjaunošana - cietā diska atteices vai citu aparatūras problēmu gadījumā varat piekļūt saviem datiem mākonī. Tā ir vietējai glabāšanai izmantoto fizisko cieto disku dublēšanas iespēja.
Privātums - ja izmantojat mākoņpakalpojumu sniedzēju, jūsu dati vairs netiek fiziski glabāti jūsu datorā. Tāpēc kurš ir atbildīgs par datu drošību? Šī ir pelēkā zona, kas pašlaik tiek skaidrota.
Sinhronizēšana un ierīču atjaunināšana - Ja izmantojat mākoņkrātuvi, visas izmaiņas, ko veicat failā, tiek automātiski sinhronizētas un atjauninātas visās ierīcēs, no kurām piekļūstat mākonim.

Kura iespēja jums ir vislabākā?

Lai gan jauna datora iegāde ir aizraujoša, apzināšanās, ka visa jūsu informācija joprojām ir vecajā datorā, ir mazāk aizraujoša! Galu galā katram datora īpašniekam ir svarīgi zināt, kā kopīgot failus no viena datora uz otru. 

 Pašlaik ir pieejamas vairākas iespējas, kā pārnest datus, lietojumprogrammas un iestatījumus no vecā datora uz jauno datoru. Jūs varat piekļūt saviem datiem no jebkuras ierīces, neatkarīgi no tā, vai izmantojat vecmodīgu zibatmiņas disku vai modernu programmatūru.

Jebkura izmēra failu pārsūtīšana

Neierobežots saņēmēju, lejupielādes un joslas platums

Latvian