Ile wynosi 1 TB pamięci masowej

Używamy naszych urządzeń cyfrowych do różnych czynności, w tym do surfowania po Internecie, słuchania muzyki, oglądania filmów i wideo, rozmawiania z przyjaciółmi i rodziną za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz dzwonienia do przyjaciół i rodziny. Zdziwiłbyś się, ile danych zużywa Twój komputer lub smartfon! Ale ile danych zużywają te urządzenia, a tym samym Ty? Jak dużo mogą przechowywać?

Czytasz o takich rzeczach jak megabajty (MB), gigabajty (GB) i terabajty (TB), ale co one oznaczają pod względem możliwości zastosowania w świecie rzeczywistym? Ile wynosi 1 TB pamięci masowej i co tak naprawdę można na niej przechowywać?

Udostępniaj do 5 GB za darmo

Niewymagana rejestracja

dane na komputerze

Określanie jednostek danych

Pamięć komputera jest definiowana jako każde fizyczne urządzenie zdolne do przechowywania danych, niezależnie od ich rozmiaru lub czasu trwania. Rozmiary plików są często wyrażane w kilobajtach, ponieważ większość plików składa się z tysięcy bajtów.

Megabajty służą do opisywania większych plików, takich jak zdjęcia, filmy i pliki audio, które zawierają miliony bajtów. Ponieważ nowoczesne urządzenia pamięci masowej mogą pomieścić setki takich plików, pojemność pamięci masowej jest często określana jako gigabajty lub nawet terabajty.

Większe jednostki miary są zwykle przydzielane do obliczania pojemności wielu urządzeń pamięci masowej lub sieci pamięci masowych big data.

Maksymalny rozmiar plików, które można przechowywać na komputerze lub urządzeniu przenośnym, jest określany w KB (kilobajtach), MB (megabajtach), GB (gigabajtach) lub TB (terabajtach). Wraz z postępem technologicznym urządzenia mobilne muszą radzić sobie z coraz większymi plikami, co sprawia, że pojemność pamięci masowej będzie miała w przyszłości kluczowe znaczenie.

1 Bajt = 8 bitów*, które mogą być ośmioma 1 lub 0, zawarte są w jednym bajcie. Ten oktet bitów reprezentuje najmniejszą regularną jednostkę w systemie przechowywania danych.

1 Kilobajt (KB) = 1024 bajty, pliki, które nie potrzebują przedrostka kilo to te nudne, takie jak dokumenty word, arkusze kalkulacyjne excel i większość obrazów.

1 megabajt (MB) = 1024 KB. 1 MB jest zwykle używany do słuchania muzyki i krótkich filmów. Nawet stara dyskietka jest w stanie przechować ich dużą ilość.

1 Gigabajt (GB) = 1,024 MB. GB szybko staje się standardową jednostką pojemności pamięci masowej, ponieważ większość producentów sprzętu komputerowego reklamuje pojemność w GB.

1 terabajt (TB) = 1,024 GB. Obecnie najczęściej spotykanym sposobem mierzenia wielkości zwykłego dysku twardego jest TB.

multimedia

Ile to jest 10 GB?

Według Ofcom, typowy konsument zużywa około 2,9 GB danych każdego miesiąca, a liczba ta rośnie z roku na rok wraz z postępem technologicznym. To sugeruje, że 10 GB jest więcej niż prawdopodobne, że dużo dla typowego użytkownika smartfona. Jednak jest to w dużej mierze zależne od tego, jak używasz swojego telefonu. Na przykład, jeśli lubisz przesyłać filmy i grać w gry online, będziesz chciał rozważyć większe przydziały danych.

Ile to jest 100 GB?

Jeśli korzystasz głównie z danych mobilnych, a nie z sieci Wi-Fi, możesz rozważyć plany o dużej pojemności, takie jak 100 GB. Co miesiąc, 100 GB jest spory kawałek danych, aby mieć dostęp do. Jest to powszechnie uważane za najbliższe rzeczy do nieograniczonego planu danych dostępne bez przechodzenia, że ostatni krok.

Ile wynosi 1 TB pamięci masowej?

Od czasów dyskietek o pojemności 1,44 MB technologia przechowywania danych znacznie się rozwinęła. Terabajt pamięci masowej (1024 GB) jest często spotykany między innymi w laptopach, komputerach stacjonarnych i konsolach do gier. Obecnie 1 TB pamięci masowej jest odpowiednikiem około 16 (64 GB) iPhone'ów lub smartfonów Samsung Galaxy.
1 TB to także mniej więcej równowartość czterech (256 GB) laptopów z systemem Windows lub MacBook, a oprogramowanie systemowe zużywa trochę miejsca w pamięci masowej. Ponadto pojemność pojedynczych zewnętrznych dysków twardych zaczyna się zwykle od 1 TB i sięga 32 TB.

Jak wykorzystać 1 TB danych internetowych?

Aby wykorzystać 1 TB danych w miesiącu, trzeba by było przesłać strumieniowo około 171 godzin wideo 4K. To odpowiednik codziennego strumieniowania 6 godzin wideo 4K przez miesiąc, w tempie 6 godzin dziennie. Jeśli martwisz się o wykorzystanie danych, powinieneś podjąć wysiłki, aby kontrolować je bardziej proaktywnie.

1 TB oferuje możliwość przechowywania następujących informacji:

  • Wysyłaj lub odbieraj 200 emaili każdego dnia (6,200 emaili w miesiącu)
  • Słuchanie 5 godzin muzyki dziennie (łącznie 155 godzin w miesiącu), i robienie innych rzeczy
  • 5 godzin surfowania w sieci dziennie (łącznie 155 godzin miesięcznie)
  • 10 godzin strumieniowego przesyłania wideo w jakości HD dziennie (łącznie 310 godzin miesięcznie)
  • 256 fotografii wykonanych aparatem 12 MP;
  • 250 filmów lub 500 godzin wideo w wysokiej rozdzielczości;
  • 6,5 miliona stron dokumentów, które są zwykle przechowywane jako pliki Office, PDF-y i prezentacje - ta ilość to równowartość 1300 prawdziwych szafek na akta!
magazyn w chmurze

Przedstawiamy Cloud Storage

Pamięć masowa w chmurze umożliwia użytkownikom zdalną wymianę danych i dostęp do nich, bez konieczności posiadania dostępu do systemów pamięci masowej znajdujących się na miejscu. Ogólnie rzecz biorąc, przechowywanie w chmurze zachowuje dane na odległych serwerach, z których można je zdalnie utrzymywać, zarządzać, tworzyć kopie zapasowe i uzyskiwać do nich dostęp. 

Dane w chmurze są dostępne z każdego urządzenia w dowolnym czasie, pod warunkiem posiadania odpowiednich uprawnień. Pomimo łatwości dostępu, przechowywanie danych w chmurze jest niezwykle bezpieczne.

Przeniesienie danych poza miejsce ich przechowywania nakłada obowiązek przechowywania danych na barki zewnętrznego dostawcy usług w chmurze. Dostawca usług hostuje, chroni, zarządza i konserwuje serwery i powiązaną infrastrukturę, zapewniając dostęp do danych, kiedy tylko są potrzebne.

 Usługodawca nie pobiera opłaty za tę usługę. Mnogość korzyści związanych z przechowywaniem danych w chmurze jest analizowana dalej.

Bezpieczeństwo

Dostawcy usług przechowywania danych w chmurze zwiększają bezpieczeństwo swoich usług, wprowadzając dodatkowe poziomy zabezpieczeń. W obliczu dużej liczby osób, których informacje są zapisane w Internecie, dostawcy usług przechowywania w chmurze dokładają wszelkich starań, aby zapewnić, że Twoje pliki nie są dostępne dla nikogo, kto nie powinien.

Po przesłaniu danych przez internet są one chronione za pomocą technologii szyfrowania. Gwarantuje to utrzymanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa przez cały czas.

Dostępność

Gdy korzystasz z przechowywania w chmurze, Twoje dane są przechowywane na serwerach dostawcy chmury i są dostępne przez Internet. Ponieważ aplikacja dostawcy usług w chmurze może być zainstalowana na wielu urządzeniach, takich jak komputer firmowy lub smartfon, możesz uzyskać dostęp do swoich danych w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.

Logowanie się i współpraca z innymi członkami zespołu nigdy nie była prostsza. Dodatkowo aplikacja gwarantuje synchronizację plików, dzięki czemu członkowie zespołu zawsze mają dostęp do najnowszej wersji z preferowanego urządzenia.

Zdolność do świadczenia usług

Płacisz za pamięć masową w chmurze w przeliczeniu na jednego użytkownika. Nie musisz prognozować rocznego zapotrzebowania na przestrzeń dyskową i ponosić ryzyka płacenia za zmarnowaną przestrzeń lub jej brak. Możesz dostosować zasoby dostępne za pośrednictwem dostawców usług przechowywania w chmurze i płacić za nie zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem, które może się zmieniać w czasie.

Ulepszona współpraca

Kiedy zespoły dzielą się danymi i narzędziami, mogą współpracować bardziej efektywnie. Jak pokazują badania, współpraca przynosi lepsze rezultaty. Dzieje się tak dlatego, że partnerstwo łączy odrębne umiejętności kilku osób we wspólnym przedsięwzięciu.
Tworzy lepsze pomysły poprzez włączenie wielu punktów widzenia ludzi i organizacji o różnym pochodzeniu, specjalności i sposobie myślenia. Wzmożona współpraca skutkuje bardziej innowacyjnymi pomysłami, ponieważ uwzględnia liczne punkty widzenia ludzi i organizacji o różnych doświadczeniach, wiedzy i sposobach myślenia.

Ulepszona współpraca

Przejście od znajomości lokalnej pamięci dyskowej do pamięci masowej w chmurze może być trudnym procesem, ale z każdym dniem staje się coraz bardziej powszechne. Istnieje kilka zalet korzystania z pamięci masowej w chmurze w porównaniu z lokalną pamięcią dyskową. Idąc dalej, pamięć masowa w chmurze stanowi jedną z najbardziej realnych możliwości dla tych, którzy szukają bezpiecznej, dostępnej metody przechowywania danych.

Wysyłanie Plików O Dowolnym Rozmiarze

Plany profesjonalne, biznesowe i korporacyjne

Polish