Jak przenieść pliki z iPhone'a na komputer

Przez długi czas znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak przenieść pliki z iPhone'a na PC, było trudne. Istnieje pewien stopień kompatybilności między iPhone'em a komputerem; niemniej jednak, w przeciwieństwie do synchronizacji danych z komputerem Mac, nadal trudno jest transfer plików między iPhonem a komputerem. Istnieje kilka różnych metod synchronizacji i przesyłania danych między komputerem z systemem Windows a iPhonem lub iPadem.

Jeśli korzystasz z iPhone'a, zapoznanie się z tymi wskazówkami przyda ci się zawsze, gdy wymagany jest transfer danych iOS. Nie ma znaczenia, czy chcesz przenieść pliki z iPhone'a na komputer, czy odwrotnie; te opcje będą działać.

Transfer do 5 GB za darmo

Niewymagana rejestracja

iCloud do przesyłania plików

1. Przesyłanie plików z iPhone'a na komputer za pomocą iCloud

Ogólnie, iCloud to jedna z najprostszych metod przesyłania danych między iPhonem a niemal każdym innym urządzeniem, w tym komputerem z systemem Windows. Zasadniczo przesyłasz swoje dane do iCloud, a następnie pobierasz je na inne urządzenie.

Darmowy plan iCloud zapewnia jednak tylko 5 GB przestrzeni dyskowej. Dlatego też, jeśli chcesz wykorzystać iCloud do przesyłania większych plików, musisz subskrybować plan premium.
 1. Uruchom aplikację Pliki na telefonie iPhone.
 2. Zlokalizuj pliki, które chcesz przenieść na komputer.
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Kopiuj, aby skopiować pojedyncze pliki. Aby skopiować kilka plików, użyj opcji Wybierz z menu z trzema kropkami.
 4. W aplikacji przejdź do iCloud Drive i wklej tam skopiowane pliki. Pliki zostały przeniesione do iCloud Drive.
 5. Użyj strony iCloud.com lub aplikacji iCloud Drive dla systemu Windows, aby pobrać pliki na komputer.
bluetooth

2. Przesyłanie plików z iPhone'a do komputera przez Bluetooth

Bluetooth to kolejna prosta technika przesyłania danych z iPhone'a na komputer. Należy jednak pamiętać, że przesyłanie danych z iPhone'a do komputera przez Bluetooth jest możliwe tylko w przypadku ograniczonej liczby różnych formatów plików.
Ponieważ ręczne wybieranie plików do transferu plików z iPhone'a do Bluetooth jest tak czasochłonne, przez Bluetooth można przesyłać tylko niewielką ilość danych, co oznacza, że można udostępniać tylko ograniczoną ilość informacji.
Poza tym Bluetooth nie jest bynajmniej najbardziej wydajną metodą przesyłania danych. W związku z tym w następnym akapicie omówimy jeszcze jedną skuteczną strategię.
 1. Przesuń panel ustawień na ekranie głównym iPhone'a w górę, a następnie naciśnij i przytrzymaj symbol Bluetooth. Zezwól na połączenie z komputerem, do którego chcesz przesłać dane.
 2. Aby rozpocząć transmisję, należy wybrać opcję "ustawienia" systemu Windows, a następnie aktywować opcję Bluetooth. W zakładce Windows można znaleźć opcję "urządzenie". W tym miejscu należy włączyć Bluetooth, aby umożliwić urządzeniu Bluetooth odbieranie plików.
 3. Wybierz pliki, które chcesz przenieść z iPhone'a na komputer.
 4. Pliki te pojawią się w wyskakującym okienku na komputerze.
MS Windows

3. Przesyłanie plików z iPhone'a na komputer za pomocą Eksploratora plików w systemie Windows

Teraz w naszym artykule na temat przesyłania plików z iPhone'a na PC przyjrzymy się najbardziej dominującemu i popularnemu systemowi operacyjnemu; Windows. Być może znasz Eksplorator plików, oprogramowanie do zarządzania i przesyłania plików na komputerach z systemem Windows. Ułatwia ono dostęp do plików na komputerze i przeglądanie przestrzeni dyskowej.
Jeśli dane, które chcesz przesłać, to zdjęcia i filmy z rolki aparatu iPhone'a, Eksplorator plików Windows jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia bezpośrednią transmisję zdjęć i filmów z iPhone'a na komputer PC przez połączenie USB. Nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie.
 1. Eksplorator plików posiada graficzny interfejs użytkownika do zarządzania danymi. Za pomocą połączenia USB można podłączyć iPhone'a do komputera.
 2. Odblokowanie iPhone'a Zezwól na pomyślne nawiązanie połączenia, wybierając opcję "Zaufaj" na telefonie iPhone. a
 3. Przejdź do "Ten komputer" > "[nazwa telefonu iPhone]" > "Pamięć wewnętrzna" > "DCIM" > "100APPLE".
 4. Obrazy z iPhone'a zostaną uporządkowane w folderach opartych na datach.
 5. Możesz teraz skopiować wybrane zdjęcia do komputera.

4. Jak przenieść pliki z iPhone'a na komputer za pomocą iTunes

Głównym celem iTunes Funkcja File Sharing ma na celu ułatwienie przesyłania danych między komputerem a kompatybilną aplikacją uruchomioną na iPhonie lub iPadzie. Jeśli masz pewność, że pliki, które chcesz przesłać, zostały utworzone przez aplikację zgodną z funkcją udostępniania plików, możesz użyć tej funkcji do przeniesienia materiałów z iPhone'a na komputer.

Aby przenieść pliki z iPhone'a na komputer za pomocą iTunes File Sharing i USB, wykonaj następujące kroki:
 1. Podłącz iPhone'a do komputera i uruchom iTunes, jeśli nie jest jeszcze uruchomiony automatycznie.
 2. W oknie iTunes przejdź do zakładki "Urządzenie", a następnie wybierz "Udostępnianie plików".
 3. Jeśli chcesz przenieść pliki z jednego programu do innego na komputerze, wybierz tę aplikację z listy.
 4. Po podjęciu decyzji, które pliki chcesz skopiować na komputer, wybierz te pliki, a następnie kliknij przycisk "Zapisz w".
 5. Aby rozpocząć przesyłanie plików z iPhone'a do komputera, wybierz miejsce na komputerze, w którym chcesz zapisać pliki, a następnie kliknij przycisk "Zapisz w".
Aplikacja do udostępniania plików FileMail

5. Przesyłanie plików z iPhone'a na komputer za pomocą FileMail

Pliki z urządzenia iOS można przesyłać na komputer za pomocą aplikacji FileMail. Wysyłanie ogromnych filmów, plików audio, wysokiej jakości kolekcji zdjęć i kolekcji wszelkiego rodzaju innych multimediów jest proste.

Na stronie Aplikacja do przesyłania plików na iPhone'a jest łatwa w użyciu i posiada opcję "Tylko WiFi" na wypadek, gdybyś chciał zapobiec przekroczeniu limitu danych mobilnych podczas korzystania z aplikacji. Aby rozpocząć, pobierz i zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu z systemem iOS. Możesz udostępnić do 5 GB za darmo, bez konieczności rejestracji.

 1. Zainstaluj aplikację mobilną Filemail dla ioS na telefonie iPhone
 2. Na komputerze przejdź do strony głównej Filemail lub zainstaluj aplikację Filemail Desktop na PC. Umożliwi to uzyskanie przyspieszenia transferu UDP w celu zwiększenia szybkości transferu.
 3. Uruchom aplikację FileMail na telefonie iPhone
 4. Zaloguj się na swoje obecne konto FileMail lub, jeśli chcesz, możesz pominąć ten krok i korzystać z naszej usługi bez płacenia ani grosza.
 5. Wystarczy wybrać elementy, które chcesz wysłać po kliknięciu przycisku "załącz pliki".
 6. Podaj adresy e-mail odbiorców, temat wiadomości i treść (opcjonalnie).
 7. Kliknij "Wyślij". W przypadku ograniczonej ilości danych mobilnych aplikacja może zapytać, czy powinna dostarczyć pliki za pomocą połączenia Wi-Fi.
 8. Rozpocznie się proces przesyłania plików. Po jego zakończeniu na Twój adres e-mail zostanie wysłany link do pobrania.
 9. Kliknięcie łącza spowoduje przejście do strony, z której można pobrać pliki. Możesz też skorzystać z linku do naszej dedykowanej strony Aplikacja do przesyłania plików dla systemu Windows i pobrać stamtąd.
plusy i minusy

6. Jak przenieść pliki z iPhone'a na komputer - zalety i wady różnych metod

Typ transferu Pros Cons
iTune
Obsługuje zarówno łączność USB, jak i WiFi. Brak utraty jakości plików takich jak zdjęcia i filmy.
Nie wszystkie aplikacje iUrządzeń obsługują funkcję udostępniania plików iTunes. Można importować pojedyncze pliki i wiele plików, ale nie można importować folderów
iCloud
Wszystkie urządzenia zostaną zsynchronizowane i zaktualizowane za każdym razem, gdy zmodyfikujesz plik. Kompatybilny z urządzeniami innymi niż iOS, jednak szczególnie efektywnie współdziała z ekosystemem Apple. Zwiększa bezpieczeństwo plików dzięki dodatkowym warstwom szyfrowania.
Wymaga połączenia z Internetem. Przesyłanie i pobieranie danych może wiązać się z dodatkowymi kosztami Jeśli serwer jest przepełniony, transfer plików może być czasami powolny.
Udostępnianie przez Bluetooth
Bardzo łatwy proces wysyłania plików Dostępny bez połączenia z Internetem
Wolne czasy transmisji, wysyłanie plików może zająć dużo czasu. Szczególnie trudne wysyłanie dużych plików Maksymalny zasięg 100 metrów, co może być niewystarczające dla niektórych użytkowników
Eksplorator plików
Łatwy w użyciu i prosty interfejs użytkownika Transfery odbywają się w bardzo krótkim czasie.
Czasami iPhone nie pojawia się w Eksploratorze Windows, uniemożliwiając wyświetlanie obrazów iPhone'a na komputerze.
FileMail
Użytkownicy mogą z niego korzystać bez rejestracji i jest on darmowy Rejestracja nie jest wymagana Szyfrowanie danych sprawia, że jest szybki i bezpieczny w użyciu Obsługuje szybki i wydajny transfer dużych plików
Wymagane jest połączenie z Internetem. Jeśli chcesz udostępniać pliki większe niż 5 GB, będziesz potrzebować subskrypcji.

Transfer plików o dowolnym rozmiarze

Nieograniczona liczba odbiorców, pobrań i przepustowość

Polish