Jak wysłać duże pliki przez Outlooka

Czy masz regularnie do czynienia z ogromnymi plikami? W takim razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że napotkałeś trudności z ich przesyłaniem przez e-mail. Próbując dowiedzieć się, jak wysyłanie dużych plików przez Outlooka i innych klientów poczty elektronicznej, pochłonie godziny twojego czasu.

Duże pliki mogą być trudne do przesłania, gdy nie masz odpowiednich narzędzi. Jest tak niezależnie od tego, czy wysyłasz film promocyjny do klienta, czy wysyłasz duży zbiór danych do członka zespołu. Nie powinno to być jednak dużą przeszkodą, ponieważ istnieje wiele dostępnych metod przesyłania ogromnych załączników za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Transfer do 5 GB za darmo

Niewymagana rejestracja

ograniczenia

Jaki jest limit rozmiaru plików w Outlooku?

Czy kiedykolwiek próbowałeś wysłać plik do kogoś tylko po to, aby otrzymać informację, że plik jest zbyt duży przez jego dostawcę usług e-mail? Niestety, jest to częsty i irytujący problem.

 Rozmiar załączników plików jest często ograniczony przez dostawców poczty elektronicznej i oprogramowanie. Jeśli spróbujesz wysłać ogromne pliki za pośrednictwem poczty elektronicznej Outlook, możesz mieć trudności. Wynika to z faktu, że domyślne ograniczenie rozmiaru pliku programu Outlook wynosi 100 MB.

Problemy z używaniem programu Outlook do wysyłania dużych plików

Od samego początku możesz być zaskoczony, dlaczego nie możesz przesyłać ogromnych plików. Wysyłanie ogromnych plików przez e-mail może spowodować spowolnienie serwera i zająć zbyt dużo miejsca w bazie danych dostawcy poczty.
Ograniczenie rozmiaru pliku powstrzymuje komputer przed wielokrotnymi próbami przesłania bardzo dużych plików, które przekraczają progi przesyłania większości dostawców usług internetowych (ISP).
Domyślny limit łącznego rozmiaru pliku dla internetowych kont e-mail, takich jak Outlook, wynosi 20 megabajtów (MB), ale domyślny limit łącznego rozmiaru pliku dla kont Exchange (biznesowa poczta elektroniczna) wynosi 10 megabajtów (MB) Wszelkie próby dołączenia plików, których rozmiar przekracza maksymalne ograniczenie, spowodują wyświetlenie komunikatu o błędzie.
krok po kroku

Jak wysłać duże pliki przez Outlooka krok po kroku

Wysyłanie załączników za pomocą poczty elektronicznej programu Microsoft Outlook to prosta metoda przekazywania plików innym osobom, niezależnie od tego, czy wysyłasz obrazy, raporty czy inne dokumenty. Za każdym razem, gdy zdecydujesz się załączyć plik do wiadomości e-mail, Outlook odnotowuje pliki, nad którymi ostatnio pracowałeś, i proponuje ci je za każdym razem.
Do wiadomości e-mail i wydarzeń kalendarza można dołączać pliki z komputera, usługi OneDrive lub innych kont pamięci masowej i udostępniać je innym osobom za pomocą funkcji Dołącz plik. Opcją jest również dodawanie obrazów do wiadomości e-mail i wydarzeń kalendarza.
Idąc dalej, zbadamy dwie opcje, które mogą pozwolić użytkownikom na wysyłanie dużych plików: OneDrive i Filemail.

1.Wysyłanie dużych plików przez OneDrive

OneDrive stanowi realną opcję wysyłania dużych plików, będąc popularną opcją przechowywania w chmurze oferowaną przez Microsoft, to dobry początek. Dla przypomnienia, jeśli masz darmowe konto Outlook, automatycznie otrzymasz 15 GB miejsca na dysku OneDrive.
Większą pojemność można uzyskać, wykupując plan, w ramach którego udostępnia się maksymalnie 1 TB przestrzeni dyskowej. Użytkownicy programu Outlook, którzy muszą przesyłać duże pliki, mogą wykorzystać OneDrive jako wygodną alternatywę. Pamiętaj, że zanim udostępnisz komuś plik, musisz go najpierw zapisać w usłudze OneDrive for Business.
Możliwe jest udostępnienie pliku innym członkom zespołu, o ile są oni zalogowani na firmowym koncie Office 365. Będą oni mogli wtedy zobaczyć dokument, korzystając z dowolnego linku, który możesz im udostępnić.
Warto też zauważyć, że skoro udostępniłeś ten element komukolwiek w organizacji, będzie on widoczny w OneDrive każdej osoby w folderze Udostępnione > Udostępnione ze mną. W związku z tym każdy w organizacji będzie mógł uzyskać dostęp do pliku z dowolnego miejsca, w którym zostanie on wyeksponowany wewnątrz środowiska Office 365, na przykład jeśli ktoś go wyszuka.
1. Przejdź do witryny OneDrive i zaloguj się, używając informacji o swoim koncie Microsoft (lub koncie w pracy lub w szkole).
2. Kliknij kółko w prawym górnym rogu elementu, który chcesz udostępnić, aby otworzyć go w nowym oknie. Po wejściu do interfejsu OneDrive zobaczysz opcje wyboru, aby przesłać nowy plik lub folder na swoje konto.
3. Wybierz opcję przesyłania plików. Przycisk Udostępnij można znaleźć na górze każdej strony w serwisie.
Choć w tej sytuacji można przesłać cały folder z plikami, prawdopodobnie będziesz chciał użyć karty pliku. W OneDrive rozpocznie się cykl przesyłania plików. W zależności od jakości połączenia internetowego i rozmiaru pliku proces przesyłania może trwać od kilku minut do kilku godzin.
4. Wybierz, czy chcesz, aby osoby, którym udostępniasz plik, mogły go zmieniać, klikając symbol ołówka i wybierając opcję Edit lub View. Osoby, które mają dostęp do pliku lub folderu, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem do niego. Po otrzymaniu informacji, że dokument został obejrzany przez zamierzonego odbiorcę, zostanie wysłane potwierdzenie e-mailowe.
Jeśli chcesz umożliwić innym osobom zmianę pliku po jego umieszczeniu, określ, czy mogą to zrobić. Zmień uprawnienia i określ, co chcesz zrobić z udostępnionym właśnie plikiem, klikając przycisk Zmień uprawnienia. Możliwe jest wybranie jednej z dwóch opcji.
aplikacje wieloplatformowe

Wysyłaj duże pliki przez Outlooka używając Filemail

Filemail stanowi jedną z najszybszych i najwygodniejszych metod wysyłania dużych plików do innych osób. Filemail to platforma internetowa obejmująca szereg aplikacji i usług, które umożliwiają użytkownikom wysyłanie i odbieranie ogromnych plików o dowolnej wielkości z dowolnego miejsca na świecie. Przyjazne dla użytkownika aplikacje i błyskawiczna architektura chmury umożliwiają transport ogromnych plików z dowolnego urządzenia w rekordowym czasie.

Kiedy używasz Filemail Outlook Add-in, możesz przesyłać ogromne pliki prosto z programu Outlook 2013/2016/2019, wykorzystując Filemail. Dołącz pliki w taki sam sposób, w jaki normalnie zrobiłbyś to w programie Outlook, a następnie kliknij Wyślij. Załączniki są usuwane z wiadomości e-mail i zamiast tego przesyłane na nasze serwery, co skutkuje mniejszym i bardziej dostarczalnym e-mailem dla odbiorcy.

Jedyne ograniczenia w serwisie Filemal związane z bezpłatną, niewymagającą posiadania konta usługą to możliwość przesyłania nieograniczonej liczby plików, ale ich łączny rozmiar nie może przekraczać 5 GB podczas każdej sesji przesyłania, aby zostały uznane za bezpłatne. W ciągu 24 godzin, jesteś dozwolone dwie sesje transferu. Wszystkie plany abonamentowe zapewniają nieograniczoną liczbę sesji przesyłania i można przesyłać pliki o dowolnej wielkości, bez względu na to, jak duże są.
Ponadto nie ma ograniczeń w pobieraniu plików, o które należy się martwić. Można udostępniać pliki innym osobom, a te osoby mogą pobierać je dowolną ilość razy z udostępnionego folderu.
Masz pełną kontrolę nad tym, jak przesyłasz pliki do Filemaila. Użyj przeglądarki internetowej, jednej z aplikacji desktopowych Filemail, aplikacji dla systemu iOS lub nawet aplikacji dla systemu Android.
1. Wybierz plik lub folder

Wybierz pliki, które chcesz przesłać z dysku twardego swojego komputera. Alternatywnie, możesz po prostu przeciągnąć i upuścić swoje pliki. Możesz wybrać, aby przesłać adresy e-mail osób, z którymi chcesz podzielić się plikami. 

2. Prześlij swoje pliki

Rozpoczniemy przesyłanie plików, jak tylko klikniesz na Wyślij. Twoje pliki są bezpieczne, ponieważ są chronione przez szyfrowanie end-to-end i bezpieczny system hostingu plików.

3. Ludzie ściągają twoje pliki

Po zakończeniu przesyłania, Filemail będzie przechowywał Twoje dane w chmurze. Osoby, do których wysłałeś e-mail w kroku 1, mogą pobrać pliki. Możesz również rozpowszechniać wśród innych osób bezpośredni link do przesłanych plików.

Udostępnianie plików o dowolnym rozmiarze

Zacznij udostępniać pliki bezpośrednio z programu Outlook

Polish