Limit wielkości załączników Gmaila i jak udostępniać pliki, które omijają limit

Gmail to popularna usługa poczty elektronicznej firmy Google. Od momentu uruchomienia w 2004 roku stała się jedną z najczęściej używanych usług poczty elektronicznej na całym świecie.

Łatwy w użyciu interfejs Gmaila sprawia, że jest to świetna opcja dla nowych użytkowników poczty elektronicznej, co wyjaśnia jego popularność. Pod koniec 2021 roku Gmail miał aż 1,8 miliarda aktywnych użytkowników na całym świecie.

Jednak jedną z cech, która potencjalnie może utrudnić jego powszechne wykorzystanie, jest ograniczenie dotyczące załączników do wiadomości e-mail, które mogą być wysyłane i odbierane za jego pośrednictwem. Limit wielkości załączników Gmaila dotyczący plików, które można wysyłać lub odbierać za pośrednictwem jego serwerów, może okazać się problematyczny w przypadku udostępniania dużych plików.

To ograniczenie może stanowić problem i utrudniać udostępnianie dużych plików jak arkusze kalkulacyjne, prezentacje, utwory muzyczne i filmy. Na szczęście istnieją metody, które pozwalają ominąć ten limit.

W tym wpisie na blogu przyjrzymy się, jak można obejść ten limit rozmiaru, aby wysyłać duże wiadomości e-mail z dużymi załącznikami za pośrednictwem Gmaila. Zanurzmy się!

Wysyłaj pliki do 5 GB za darmo

Niewymagana rejestracja

Dlaczego e-maile mają ograniczenia rozmiaru?

Istnieją głównie dwa powody, dla których Gmail ma to ograniczenie dotyczące rozmiarów plików.

Pierwszym powodem jest zapewnienie, że wysyłanie lub pobieranie plików nie będzie trwało zbyt długo. Biorąc pod uwagę, że przesłanie pliku o wielkości 1 MB zajmuje około 14 sekund, wysyłanie dużych plików za pośrednictwem wiadomości e-mail może zająć dużo czasu, dlatego Gmail wprowadził to ograniczenie.

Gmail stosuje to ograniczenie rozmiaru również dlatego, że większe pliki mogą zawierać wirusy lub złośliwe oprogramowanie, które może zainfekować komputer użytkownika w przypadku ich pobrania. Pamiętając o tych zagrożeniach, Gmail ogranicza wysyłanie i odbieranie dużych plików, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Istnieją jednak sposoby na obejście tego ograniczenia rozmiaru.

Rozmiar załącznika do wiadomości e-mail u najlepszych dostawców usług poczty elektronicznej

Najlepsi dostawcy bezpłatnych usług poczty elektronicznej, tacy jak Gmail, Yahoo, Outlook i inni, mają limit rozmiarów plików, które można wysyłać lub odbierać za pośrednictwem ich serwerów. Przyjrzyjmy się, jak różni usługodawcy wypadają na tle Gmaila, jeśli chodzi o rozmiary plików.
Dostawca poczty elektronicznej Limit wielkości załączników (MB)
Outlook.com / Hotmail.com
34
Gmail.com
25
ProtonMail.com
25
Yahoo.com
25
AOL.com
25
Mail.com
30
Jak widać z listy, istnieje wspólny rozmiar 25 MB, który prawie wszyscy najlepsi dostawcy poczty elektronicznej nałożyli na załączniki. Wynika to z faktu, że mają swoje serwery skonfigurowane do obsługi tak dużych plików i chcą zachować spójność.
Jednak Gmail ma jeden z najniższych limitów, jeśli chodzi o załączniki do wiadomości e-mail. To jest powód, dla którego możesz mieć problemy z wysyłaniem dużych plików przez Gmaila. Ale nie trać serca, ponieważ istnieją sposoby na wysyłanie dużych wiadomości e-mail za pośrednictwem Gmaila.
obejście limitu rozmiaru załącznika gmaila

Jak obejść ograniczenie rozmiaru plików w Gmailu

Istnieje wiele różnych sposobów na wysyłanie dużych wiadomości e-mail za pośrednictwem Gmaila. Musisz tylko znać odpowiednie obejście. Przyjrzyjmy się niektórym metodom, których można użyć do wysyłania dużych plików za pośrednictwem Gmaila.
kompresja i redukcja

1. Skompresuj swoje pliki

Kompresja plików w celu obejścia limitu rozmiaru Gmaila jest jedną z najprostszych metod. Wystarczy skompresować plik do formatu ZIP lub RAR, aby móc go wysłać do kontaktu w Gmailu. Kiedy otrzymają plik, wszystko, co muszą zrobić, to wyodrębnić go przed otwarciem. To naprawdę jest tak proste.
Aby zapiąć plik, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pliku i wybrać opcję "Wyślij do" > "Skompresowany (zzipowany) folder". Po kilku sekundach plik zostanie skompresowany i możesz go przesłać do swojego kontaktu na Gmailu. Po jego otrzymaniu wystarczy, że klikniesz na plik prawym przyciskiem myszy i wybierzesz opcję "Wyodrębnij wszystko".
podział pliku

2. Rozdzielacze plików

Możesz również użyć dzielników plików, aby ominąć limit rozmiaru w Gmailu. Dzielniki plików to aplikacje, które pozwalają rozbić pliki na mniejsze kawałki i wysłać je w osobnych e-mailach. 

Na przykład możesz podzielić plik o wielkości 25 MB na 5 części po 5 MB i wysłać go w 5 oddzielnych wiadomościach e-mail. Dzięki temu masz pewność, że plik dotrze do zamierzonego odbiorcy bez żadnych problemów.

Istnieje wiele różnych dzielników plików dostępnych online, ale znalezienie tego, który działa najlepiej dla Ciebie, jest kluczowe. Kilka rzeczy do rozważenia przy wyborze splitera plików to:

1. Obsługiwane formaty plików

Musisz upewnić się, że splitter plików obsługuje twój format pliku. Powinien również być w stanie obsłużyć duże pliki, takie jak filmy i obrazy.

2. Wiele e-maili

Powinieneś szukać dzielnika plików, który pozwala szybko rozdzielić i wysłać duże pliki na wiele e-maili. W ten sposób nie napotkasz żadnych problemów podczas wysyłania dużych plików za pośrednictwem Gmaila.

3. Łatwość użytkowania

Cały sens korzystania z dzielnika plików polega na tym, aby proces ten był szybki i łatwy. Tak więc, powinieneś szukać dzielnika plików, który ułatwia rozdzielanie plików na wiele e-maili. Możesz również poszukać darmowego dzielnika plików, z którego możesz korzystać bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat.

3. Opcje przechowywania w chmurze

Opcje przechowywania w chmurze szybko stały się preferowanym wyborem użytkowników chcących udostępniać duże pliki. Dzięki usługom przechowywania w chmurze, takim jak Google Drive i Dropbox, możesz przesłać swój plik i wysłać łącze do odbiorcy. Następnie odbiorca może pobrać plik ze swojego konta w chmurze.

OneDrive

OneDrive to jedna z najpopularniejszych usług przechowywania danych w chmurze. OneDrive pozwala przechowywać, udostępniać i synchronizować pliki z pracy lub szkoły w jednym miejscu. Możesz zapisać swoje dokumenty w OneDrive i uzyskać do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Pliki w OneDrive można udostępniać innym osobom, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Google Drive

Jako jedna z najpopularniejszych usług Google, Dysk Google umożliwia przechowywanie i udostępnianie plików na wszystkich urządzeniach. Możesz tworzyć, przesyłać i edytować swoje pliki w chmurze, a nawet współpracować z innymi osobami przy pracy nad jednym plikiem. Do tworzenia plików możesz wybierać spośród Dokumentów Google, Arkuszy, Slajdów i Formularzy.

Dropbox

Dropbox umożliwia przechowywanie i udostępnianie plików, w tym zdjęć. Możesz określić, kto widzi każdy plik lub folder, i zachować ich prywatność za pomocą hasła. Dropbox może pomóc Ci chronić Twoje treści. Nie musisz się martwić o rozmiar pliku podczas korzystania z tych opcji, ponieważ są one zaprojektowane do obsługi dużych plików.

4. Usługa transferu plików w chmurze

Jeśli chcesz udostępnić duże pliki swoim współpracownikom biznesowym, przyjaciołom lub członkom rodziny, korzystanie z usług przesyłania plików w chmurze może być świetnym pomysłem. Są to usługi, które zapewniają dużą ilość miejsca w chmurze do udostępniania plików innym użytkownikom na całym świecie.

Usługi przesyłania plików w chmurze działają podobnie jak usługi przechowywania w chmurze. Możesz uzyskać do nich dostęp z dowolnego urządzenia i są one szczególnie przydatne, gdy jesteś w podróży. Dostępnych jest wiele różnych usług, więc znalezienie tej, która najlepiej spełnia Twoje wymagania, może być nieco trudne.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze usługi przesyłania plików w chmurze:

1. Limit rozmiaru pliku

Upewnij się, że wybrana usługa transferu plików obsługuje wszystkie Twoje pliki i nie ogranicza ich rozmiaru. Dobrym pomysłem jest również przetestowanie usługi transferu plików przed użyciem jej na swoich plikach, ponieważ niektóre z tych usług mogą powodować problemy.

2. Obsługa formatów plików

Musisz upewnić się, że usługa transferu plików, którą wybierzesz, obsługuje wszystkie formaty plików. Powinna również być w stanie obsłużyć duże pliki, takie jak filmy i obrazy.

3. Obsługiwane kanały

Powinieneś upewnić się, że wybrana usługa przesyłania plików obsługuje kanały komunikacji, z których korzystasz, takie jak poczta elektroniczna i media społecznościowe.

4. Funkcje bezpieczeństwa i ochrony prywatności

Należy szukać usługi transferu plików, która pozwala na bezpieczne przesyłanie plików, oferuje szyfrowanie end-to-end i zapobiega przechwytywaniu plików przez osoby trzecie.

5. Ustalanie cen

Przed wyborem usługi transferu plików należy rozważyć jej plany cenowe. Nie musisz płacić za usługę transferu plików, ale ważne jest, aby spojrzeć na jej strukturę cenową.
aplikacje wieloplatformowe

Filemail

Filemail to jedna z najbardziej realnych opcji, która pozwala łatwo i szybko wysyłać duże pliki do każdego za pośrednictwem poczty elektronicznej. Filemail jest całkowicie darmowy i pozwala na wysłanie dowolnej liczby plików. 

 Darmowa wersja Filemail ma ograniczenie do 5 GB, ale mają też płatne opcje, które pozwalają na wysyłanie plików o nieograniczonym rozmiarze. Obsługują każdy pojedynczy format. Upewnij się, że sprawdzisz Filemail, jeśli szukasz sposobu na wysyłanie dużych plików bez martwienia się o miejsce do przechowywania.

Wniosek

Obejście limitu rozmiaru załącznika w Gmailu może być prawdziwym bólem, gdy próbujesz wysłać komuś plik, który jest większy niż ten rozmiar. Dobrą wiadomością jest to, że zawsze masz opcje, w zależności od tego, co próbujesz wysłać.
Jeśli Twoje pliki są zbyt duże dla Gmaila, ale zbyt małe dla OneDrive, Dropbox, Google Drive lub innej usługi udostępniania plików, której używasz, Filemail jest jedną z najlepszych opcji.
Filemail umożliwia łatwe i szybkie wysyłanie dużych plików za pośrednictwem poczty elektronicznej, niezależnie od formatu pliku. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak ominąć limit rozmiaru pliku w Gmailu i obejść go w razie potrzeby. Dziękujemy za przeczytanie!

Omijaj limity rozmiaru załączników w Gmailu

Bez straty czasu przy użyciu rozdzielaczy i kompresorów

Polish