Filemail UDP pārsūtīšanas paātrināšana

Pārsūtīšanas ātrums ir ātrāks nekā uz TCP balstīti pārlūkprogrammu pakalpojumi

TCP pret UDP
Mūsdienās internetā tiek izmantoti divi galvenie protokoli: TCP un UDP. TCP ir interneta darbarīks. UDP pārsūtīšanas paātrinājums ir tīrasiņu šķirnes, kas radīts ātrumam.

Pamācība par TCP

Šajā protokolā ir iebūvēti uzticamības mehānismi, kas nozīmē, ka sūtītājs automātiski atkārtoti pārsūta TCP paketi saņēmējam, ja tā ceļā kaut kādā veidā ir pazudusi.
Kad saņēmējs saņem TCP paketi, atpakaļ tiek nosūtīts ACK (Acknowledge) ziņojums, lai sūtītājam apstiprinātu, ka pakete ir saņemta pareizi. Šis salīdzinoši vienkāršais mehānisms padara TCP protokolu ļoti uzticamu un viegli lietojamu izstrādātājiem.
ACK ziņojumu nosūtīšana sūtītājam var nopietni ierobežot veiktspēju (jo sūtītājam ir jāgaida paketes-1 ACK, pirms sūtīt paketi-2). Lai mazinātu dažas no TCP problēmām, gadu gaitā protokolā ir veikti daudzi uzlabojumi.
  • Mērogošanas loga lielums ļauj sūtītājam sūtīt vairākas pakas un gaidīt vairākus ACK vienlaikus. Nosūtītos datus, kas vēl nav saņemti ACK, bieži dēvē par datiem lidojumā. Sūtītājam ir ierobežojums, cik daudz datu var būt lidojumā, kas nozīmē, ka sūtītājs nesūta datus saņēmējam ātrāk, nekā saņēmējs var apstrādāt.

  • Joslas platuma ierobežošana būtībā ļauj 10 Mbit klientam sazināties ar 1000 Mbit serveri, neapgrūtinot to ar datplūsmu no servera. TCP pamatā ir ideja, ka jebkurā brīdī lidojumā drīkst būt tikai noteikts datu skaits.

  • Selektīvie ACK ļauj saņēmējam saņemt ACK paketes jebkurā secībā. Ja pakete-1 ir pazudusi, tas netraucē paketei-2 tikt nosūtīta un ACK saņemta pirms paketes-1 atkārtotas nosūtīšanas.
 • Ugunsmūri, maršrutētāji un komutatori ir lielā mērā optimizēti TCP datplūsmai, tāpēc TCP ir dabiska izvēle lielākajai daļai uzdevumu, kas šodien tiek veikti internetā. Tīmekļa pārlūkprogrammas, e-pasta klienti, Facebook, Instagram, Snapchat, akciju atzīmēšanas programmas, Spotify, Slack un FTP klienti ir dažas no lietojumprogrammām, kas parasti izmanto TCP. Ja jūs izmantojat failu pārsūtīšanas risinājums izmantojot pārlūkprogrammu, visticamāk, tiek izmantots TCP.

  Tomēr ir trūkums. Sūtot TCP datplūsmu lielā ģeogrāfiskā attālumā, veiktspēja ievērojami samazinās. Tā kā datplūsmai (un ACK), lai nonāktu pie saņēmēja, ir jāiziet cauri vairāk maršrutētājiem un tīkla infrastruktūrai, tas aizņem vairāk laika.
  Laiks, kas tam nepieciešams, tiek saukts par latentumu. Ja pārlūkojat tīmekļa vietni, kas atrodas tajā pašā valstī, latence dažkārt ir tikai 10 milisekundes. Pārlūkojot citā kontinentā izvietotu vietni, uzreiz redzēsiet, ka lapas ielādējas ilgāk, jo latentums ir lielāks.
  TCP latentuma problēma kļūst ļoti acīmredzama, pārsūtot failus starp kontinentiem. Gan sūtītājam, gan saņēmējam var būt pārsteidzoši 1000/1000 megabitu savienojumi, bet, pārsūtot failus, tie var iegūt tikai 10 megabitu efektīvu tīkla joslas platumu, jo latentuma dēļ, izmantojot TCP, tie nevar efektīvi sazināties.

  Kas ir UDP?

  UDP pārsūtīšanas paātrināšana
  UDP ir TCP radinieks. Galvenā atšķirība ir tā, ka UDP pakete nekad netiek ACK-izsūtīta. Sūtītājam nav nekāda priekšstata par to, vai UDP pakete ir nonākusi pie saņēmēja, tāpēc tas nav uzticams protokols. Taču tas ir ļoti ātrs, jo nav ACK-izsūtīšanas. UDP ir lieliski piemērots video zvaniem un tiešsaistes spēlēm.

  Šādos gadījumos nav nozīmes, ja dažas UDP paketes tiek pārtrauktas. UDP paketes tiek sūtītas nepārtraukti, tāpēc video plūsmā tas netiks pamanīts. Tāpat arī tiešsaistes spēlēs jūs dažu milisekunžu laikā saņemsiet jaunu UDP paketi ar jaunākajiem atjauninājumiem. Dažu UDP paku zaudēšana laiku pa laikam nav problēma. Svarīgāk ir ātri pārsūtīt datus ar pēc iespējas mazāku latentumu.

  UDP sākotnēji var šķist briesmīga izvēle failu pārsūtīšanai. Pilnīgs uzticamības trūkums nozīmētu, ka UDP paku izkrišanas dēļ sabojātie faili būtu sabojāti visur. Joslas platuma ierobežošanas trūkums novestu pie tā, ka klienti tiktu pārpludināti ar datplūsmu un būtībā pārietu bezsaistē. Lai UDP būtu noderīgs failu pārsūtīšanai, tam jābūt uzticamam tāpat kā TCP. Vispirms ir nepieciešams, lai pārtrauktās paketes tiktu sūtītas atkārtoti un būtu iespējama joslas platuma ierobežošana. Jāpievērš uzmanība arī drošībai.

  Filemail UDP pārsūtīšanas paātrināšanas protokols

  Filemail UDP pārsūtīšanas paātrināšana
  Filemail UDP paātrināšanas protokols (UAP) ir īpaši izstrādāts failu pārsūtīšanas protokols, kas ir veidots uz UDP bāzes un nodrošina neticami lielu pārsūtīšanas ātrumu pat vidēs ar lielu latentumu. Tas viegli pārspēj visus uz TCP balstītos protokolus, piemēram, HTTP un FTP, jo īpaši sūtot failus lielos ģeogrāfiskos attālumos, kur aizkavēšanās pārsniedz 50 ms.

  Pārsūtīšanas ātruma kritēriji

  Salīdzinošie testi liecina, ka Filemail UDP pārsūtīšanas paātrinājums dažkārt ir līdz pat 200 reižu ātrāks nekā FTP, HTTP un citām pārsūtīšanas metodēm, kuru pamatā ir TCP.

  UDP pārsūtīšanas paātrināšanas etaloni


  Efektīvais pārsūtīšanas joslas platums, pārsūtot failus no Eiropas uz Austrāliju, izmantojot 21 tīkla lēcienu. Abiem galiem ir 1000/1000 Mbit savienojums.

  Filemail UAP ir veidots no pašiem pamatiem uz augšu ar vienu mērķi: ļoti ātri pārsūtīt failus no punkta A uz punktu B pēc iespējas drošākā un uzticamākā veidā. Tālāk ir izklāstītas dažas no šī revolucionārā protokola īpašībām.
  Neoficiāli salīdzinājumi ar IBM Aspera un Signiant uz UDP balstītiem pārsūtīšanas risinājumiem liecina, ka Filemail ir ātrāks gandrīz visos gadījumos. Dažas no veiktspējas atšķirībām varētu būt saistītas ar to, ka Filemail izmanto arī aparatūras paātrinājumu, jo īpaši izmantojot AES-NI instrukciju kopumu. Turklāt IBM Aspera un Signiant protokoli izmanto atsevišķu TCP kanālu (SSH), lai veiktu joslas platuma ierobežošanu, ACK'ing utt. Filemail UAP neizmanto lēnāku TCP protokolu - tas izmanto UDP datu pārsūtīšanai, ACK'ing, joslas platuma ierobežošanai un šifrēšanai.

  Drošība

  Visa UDP datu plūsma ir aizsargāta ar AES Galois/Counter Mode (AES-GCM) šifrēšanu. Šobrīd tas ir šifrēšanas zelta standarts, un tas nodrošina, ka pārsūtītos datus nevar pārtvert trešā persona. Katrai pārsūtīšanas sesijai ir atsevišķa atslēga, ar kuru klients un serveris apmainās, izmantojot Rivest-Shamir-Adleman (RSA) šifrēšanu.
  Drošības noteikums

  Aparatūras paātrināta šifrēšana

  Filemail UAP izmanto AES-NI instrukciju kopu, ko pirms dažiem gadiem ieviesa AMD un Intel. Šis instrukciju kopums ļauj Filemail UAP izmantot īpašus aparatūras komponentus datu šifrēšanai un atšifrēšanai. Tas būtiski ietekmē pārsūtīšanas ātrumu. AES-NI tiek atbalstīta tādās operētājsistēmās kā Microsoft Windows, macOS, Linux, iOS un Android. To atbalsta arī tādi aparatūras ražotāji kā Intel, AMD, ARM, VIA, Atmel, Samsung, Qualcomm, NXP un Broadcom.

  Programmatūras un aparatūras prasības

  Filemail UAP ir rakstīts zema līmeņa C++ valodā un var darboties praktiski visās ierīcēs un operētājsistēmās. Pašlaik ir pieejamas Windows, macOS un Linux bināro versiju versijas. Filemail Desktop ir mūsu vadošais pārsūtīšanas rīks, kas izmanto UAP. Ir pieejamas arī konsoles lietojumprogrammas. Filemail UAP ir būtiski optimizēts, un tam ir ārkārtīgi maza atmiņas ietilpība - tikai daži megabaiti, vienlaikus maksimāli palielinot joslas caurlaides spēju. Turklāt, nosūtot failus ar maksimālo ātrumu, tas parasti izmanto mazāk nekā 5% CPU.

  Divvirzienu pārneses paātrinājums

  Divvirzienu UDP pārsūtīšanas paātrināšana
  Filemail UAP tiek izmantots gan augšupielādējot, gan lejupielādējot failus ar Filemail Desktop. Tas nozīmē, ka jūs UN jūsu klienti un sadarbības partneri var izmantot šīs tehnoloģijas priekšrocības.

  Darba sākšana ar Filemail UDP pārsūtīšanas paātrināšanu

  Filemail UDP pārsūtīšanas paātrināšana ir integrēta mūsu Filemail darbvirsmas lietojumprogrammā un tiek iespējota automātiski, sūtot un lejupielādējot failus. Filemail Desktop ir bezmaksas lietojumprogramma, un tai nav nepieciešams pieteikšanās. UDP pārsūtīšanas paātrinājums cilvēkiem.

  Neierobežots failu pārsūtīšanas ātrums

  Sāciet sūtīt failus ātrāk, izmantojot UDP pārsūtīšanas paātrināšanu

  Visi mūsu plāni ir pieejami ar 7 dienu izmēģinājuma versiju

  Latvian