Filemail Przyspieszenie Transferu UDP

Szybkość Transferu Większa Niż W Przypadku Usług Przeglądarek Opartych Na TCP

TCP vs UDP
W dzisiejszym internecie stosowane są dwa główne protokoły: TCP i UDP. TCP jest koniem roboczym Internetu. Przyspieszenie transferu UDP jest rasą czystą, stworzoną dla szybkości.

Podstawowe Informacje O TCP

Protokół ten ma wbudowane mechanizmy niezawodnościowe, co oznacza, że nadawca będzie automatycznie retransmitował pakiet TCP do odbiorcy, jeśli ten w jakiś sposób zagubił się po drodze.
Gdy odbiorca odbierze pakiet TCP, odsyłany jest komunikat ACK (Acknowledge), który ma potwierdzić nadawcy, że pakiet został prawidłowo odebrany. Ten stosunkowo prosty mechanizm sprawia, że protokół TCP jest bardzo niezawodny i łatwy w użyciu dla programistów.
Wysyłanie wiadomości ACK do nadawcy może poważnie ograniczyć wydajność (ponieważ nadawca musi czekać na ACK pakietu-1 przed wysłaniem pakietu-2). Aby złagodzić niektóre z problemów trapiących TCP, na przestrzeni lat wprowadzono do protokołu wiele ulepszeń.
  • Skalowalny rozmiar okna umożliwia nadawcy wysyłanie wielu pakietów i oczekiwanie na wiele ACK w tym samym czasie. Dane wysłane, ale jeszcze nie zakończone ACK-ed są często określane jako Data In Flight. Nadawca ma limit na to, ile danych może mieć w locie, co oznacza, że nadawca nie wysyła danych do odbiornika szybciej niż odbiornik może to obsłużyć.

  • Dławienie przepustowości zasadniczo umożliwia klientowi 10 Mbit komunikację z serwerem 1000 Mbit bez bycia przytłoczonym przez ruch z serwera. W TCP opiera się na idei, że w danym momencie w locie powinna być tylko pewna liczba danych.

  • Selektywne ACK umożliwia odbiorcy otrzymywanie pakietów ACK w dowolnej kolejności. Jeśli pakiet 1 został zgubiony, nie przeszkadza to w wysłaniu pakietu 2 i odebraniu go przed ponownym wysłaniem pakietu 1.
 • Zapory sieciowe, routery i przełączniki są silnie zoptymalizowane pod kątem ruchu TCP, co sprawia, że TCP jest naturalnym wyborem dla większości zadań wykonywanych obecnie w Internecie. Przeglądarki internetowe, klienci poczty elektronicznej, Facebook, Instagram, Snapchat, Stock tickers, Spotify, Slack i klienci FTP to niektóre z aplikacji, które zazwyczaj korzystają z TCP. Jeśli używasz rozwiązanie do przesyłania plików przez przeglądarkę, to najprawdopodobniej używa TCP.

  Jest jednak pewna wada. Podczas wysyłania ruchu TCP na dużą odległość geograficzną wydajność znacząco spada. Ponieważ ruch (i ACK) musi przejść przez więcej routerów i infrastruktury sieciowej, aby dotrzeć do odbiorcy, zajmuje to więcej czasu.
  Czas, jaki zajmuje, określa się mianem opóźnienia. Jeśli przeglądasz stronę internetową hostowaną w tym samym kraju, opóźnienie jest czasami tak niskie, jak 10 milisekund. Podczas przeglądania strony internetowej znajdującej się na innym kontynencie natychmiast zauważysz, że strony ładują się dłużej ze względu na zwiększone opóźnienie.
  Problem opóźnienia TCP staje się niezwykle widoczny podczas przesyłania plików przez kontynenty. Zarówno nadawca jak i odbiorca mogą być na niesamowitych 1000/1000 megabitowych łączach, ale otrzymują tylko 10 megabitową efektywną przepustowość sieci podczas przesyłania plików z powodu opóźnień, które uniemożliwiają im efektywną komunikację przy użyciu TCP.

  Co To Jest UDP?

  Przyspieszenie transferu UDP
  UDP jest rodzeństwem TCP. Główna różnica polega na tym, że pakiet UDP nigdy nie jest wysyłany w formie ACK. Nadawca nie ma pojęcia czy pakiet UDP dotarł do odbiorcy, więc nie jest to niezawodny protokół. Ale jest za to niesamowicie szybki, ponieważ nie ma ACK. UDP jest świetny w połączeniach wideo i grach online.

  W takich przypadkach nie ma znaczenia, czy kilka pakietów UDP zostanie porzuconych. Pakiety UDP są stale wysyłane, więc nie zauważysz tego w strumieniu wideo. Tak samo w przypadku gier online, otrzymasz nowy pakiet UDP z najnowszymi aktualizacjami w ciągu kilku milisekund. Utrata kilku pakietów UDP od czasu do czasu nie jest problemem. Ważniejszy jest szybki transfer danych z jak najmniejszym opóźnieniem.

  UDP początkowo może wydawać się okropnym wyborem dla transferu plików. Całkowity brak niezawodności oznaczałby uszkodzone pliki w całym miejscu z powodu porzuconych pakietów UDP. Brak dławienia pasma doprowadziłby do zalania klientów ruchem i w zasadzie do ich wyłączenia. Aby UDP było przydatne do przesyłania plików, musi być niezawodne w taki sam sposób jak TCP. Na początek, upuszczone pakiety muszą być wysłane ponownie i musi być możliwe dławienie pasma. Należy również zająć się kwestią bezpieczeństwa.

  Filemail Protokół Przyspieszenia Transferu UDP

  Filemail Przyspieszenie Transferu UDP
  Filemail UDP Acceleration Protocol (UAP) jest niestandardowym protokołem transferu plików zbudowanym na szczycie UDP, który oferuje błyskawiczny transfer nawet w środowiskach o dużym opóźnieniu. Z łatwością przewyższa wszystkie protokoły oparte na TCP, takie jak HTTP i FTP - zwłaszcza w przypadku przesyłania plików na duże odległości geograficzne, gdy opóźnienie przekracza 50 ms.

  Benchmarki Szybkości Transferu

  Benchmarki pokazują, że przyspieszenie transferu Filemail UDP jest czasem nawet 200 razy szybsze niż FTP, HTTP i inne metody transferu oparte na TCP.

  Benchmarki akceleracji transferu UDP


  Efektywna przepustowość transferu przy przesyłaniu plików z Europy do Australii przez 21 hopsów sieci. Oba końce są połączone na łączu 1000/1000 Mbit.

  Filemail UAP jest zbudowany od podstaw z myślą o jednym celu: niezwykle szybkim przesyłaniu plików z punktu A do punktu B w najbardziej bezpieczny i niezawodny sposób. Poniżej przedstawiamy niektóre cechy tego rewolucyjnego protokołu.
  Nieoficjalne porównania z opartymi na UDP rozwiązaniami transferu IBM Aspera i Signiant pokazują, że Filemail jest szybszy w prawie wszystkich przypadkach. Niektóre różnice w wydajności mogą wynikać z tego, że Filemail wykorzystuje również akcelerację sprzętową - w szczególności używając zestawu instrukcji AES-NI. Ponadto protokoły IBM Aspera i Signiant używają osobnego kanału TCP (SSH) do dławienia przepustowości, ACK'ing itp. Filemail UAP nie opiera się na wolniejszym protokole TCP - używa UDP do przesyłania danych, ACK'ing, dławienia przepustowości i szyfrowania.

  Bezpieczeństwo

  Cały ruch danych UDP jest chroniony przez szyfrowanie AES Galois/Counter Mode (AES-GCM). Jest to obecnie złoty standard w szyfrowaniu i zapewnia, że przesyłane dane nie mogą być przechwycone przez osoby trzecie. Każda sesja transferu ma oddzielny klucz, klucz jest wymieniany między klientem a serwerem przy użyciu szyfrowania Rivest-Shamir-Adleman (RSA).
  Zasada bezpieczeństwa

  Szyfrowanie Przyspieszone Sprzętowo

  Filemail UAP wykorzystuje zestaw instrukcji AES-NI wprowadzony przez AMD i Intel kilka lat temu. Ten zestaw instrukcji umożliwia Filemail UAP korzystanie z dedykowanych komponentów sprzętowych do szyfrowania i deszyfrowania danych. Stanowi to ogromną różnicę, jeśli chodzi o szybkość przesyłania danych. AES-NI jest obsługiwany w systemach operacyjnych takich jak Microsoft Windows, macOS, Linux, iOS i Android. Producenci sprzętu, tacy jak Intel, AMD, ARM, VIA, Atmel, Samsung, Qualcomm, NXP i Broadcom również go wspierają.

  Wymagania Dotyczące Oprogramowania I Sprzętu

  Filemail UAP jest napisany w niskopoziomowym C++ i może działać na praktycznie wszystkich urządzeniach i systemach operacyjnych. Obecnie dostępne są wydania binarne dla systemów Windows, macOS i Linux. Filemail Desktop to nasze flagowe narzędzie do transferu, które wykorzystuje UAP. Dostępne są również aplikacje konsolowe. Filemail UAP został mocno zoptymalizowany i ma niezwykle niski ślad pamięciowy wynoszący zaledwie kilka megabajtów, a jednocześnie maksymalizuje przepustowość. Zazwyczaj zużywa mniej niż 5% CPU podczas wysyłania plików z maksymalną prędkością.

  Przyspieszenie Transferu W Obu Kierunkach

  Dwukierunkowe przyspieszenie transferu UDP
  Filemail UAP jest używany zarówno podczas wysyłania, jak i pobierania plików za pomocą Filemail Desktop. Oznacza to, że Ty ORAZ Twoi klienci i partnerzy biznesowi możecie korzystać z tej technologii.

  Rozpoczęcie pracy z Filemail UDP Transfer Acceleration

  Filemail UDP Transfer Acceleration jest zintegrowany z naszą aplikacją Filemail Desktop i jest włączany automatycznie podczas wysyłania i pobierania plików. Filemail Desktop jest darmowy i nie wymaga logowania. Akceleracja transferu UDP dla ludzi.

  Nieograniczona prędkość transferu plików

  Zacznij wysyłać pliki szybciej dzięki przyspieszeniu transferu UDP

  Wszystkie Nasze Plany Zawierają 7-Dniowy Okres Próbny

  Polish