Jak Shetland Flyer Aerial Media Používá Filemail

Případová Studie Letecké Mediální Produkce

Letecký záběr
Logo SFAM

Pozadí

V této případové studii jsme hovořili s Rorym Gilliesem, generálním ředitelem společnosti Shetland Flyer Aerial Media. Jedná se o společnost zabývající se leteckou mediální produkcí se sídlem na Shetlandských ostrovech, což je malá skupina ostrovů na severu Skotska.

Mají více než 40 let zkušeností s dálkově řízenými letadlovými systémy a posádku složenou z pilotů, kameramanů, profesionálních kameramanů, fotografů a geodetů. Poskytují služby jako např:

 • Fotografie
 • Mapování
 • Geodézie
 • Geomatika
 • Zpracování fotogrammetrie
 • Videografie

Výzvy

Problémy, s nimiž se společnost Shetland Flyer Aerial Media (SFAM) potýkala, byly problémy, které by také mohly ztížit jejich interakci s klienty, a tím i jejich zkušenosti při spolupráci s nimi. Vzhledem k tomu, že se jedná o podnikání zaměřené na služby, potřebovali klienti mít možnost pracovat s Rorym a jeho posádkou co nejefektivněji a nejsnadněji. 

Problémy, s nimiž se potýkala společnost SFAM a které měly dopad na její klienty v důsledku používání protokolu FTP:

 1. Pro některé klienty bylo obtížné ji používat. Pro klienty, kteří nejsou příliš počítačově zdatní, může FTP působit složitě.
 2. Pomalé přenosové rychlosti. Jejich stávající řešení založené na protokolu FTP bylo velmi pomalé. Při odesílání velkého počtu souborů rychlost přenosu prudce klesala. 
 3. FTP postrádalo možnosti budování značky, takže neumožňovalo společnosti SFAM prezentovat se profesionálně a konzistentně.
 4. FTP mělo problémy se zabezpečením.
 5. Klienti musí mít možnost prohlédnout si výstupy, jako jsou obrázky a videa, ještě před jejich stažením. Řešení založená na FTP nepředstavovala náhledy médií, které SFAM pro klienta vytvořil.

Cíle

Výše uvedené problémy bylo třeba řešit, aby bylo dosaženo následujících cílů:

 1. Služba rychlého přenosu souborů - klienti mají časový rozvrh, který musí dodržovat, a poskytovatelé služeb se musí přizpůsobit stejnému rozvrhu.
 2. Intuitivní rozhraní, které se klientům snadno používá. 
 3. Dokáže přijímat velké množství typů souborů.
 4. Poskytněte miniaturní náhledy videí a obrázků, aby klienti mohli.
 5. Schopnosti brandingu, které podporují profesionální vzhled.

Faktory Hodnocení Řešení

Rory při hodnocení potenciálních řešení použil tyto hodnotící faktory:

 1. Rychlost; klienti mají projekty a smlouvy, které musí dodržovat, takže soubory musí být sdíleny co nejrychleji.
 2. Snadno použitelné rozhraní, klienti nemají čas ani chuť se učit o podrobnostech řešení.
 3. Náhledy miniatur a pro kolik různých typů obrázků.
 4. Maximální velikost souboru. Snímky pořízené drony mají vysoké rozlišení 20 až 25 megapixelů, což znamená, že soubory jsou obrovské. Vezmeme-li v úvahu, že z těchto snímků se vytvářejí videa jako jeden snímek ve videu, může to mít za následek obrovské velikosti souborů.
 5. Stupeň přizpůsobení poskytovaný potenciálními řešeními. 
 6. Zabezpečení a kontrola přístupu. Přístup k souborům a jejich stahování by měl mít pouze klient.

Testovaná Řešení

Rory vyzkoušel následující řešení:

 1. WeTransfer
 2. DropBox
 3. Filemail

WeTransfer:  Vyzkoušel službu WeTransfer. Nelíbily se mu reklamy a náhodné obrázky, které WeTransfer zobrazuje. Dal přednost cenám, které nabízí Filemail.

DropBox: Používal DropBox pro synchronizaci souborů a pro sdílení souborů, jejichž obsah je stále zelený a pravděpodobně se nezmění, tj. šablony smluv, procesy atd. DropBox neumožňuje značení účtu a cenového rozpětí, v rámci kterého posuzoval řešení.

Filemail: byl vybrán jako řešení pro přenos souborů, protože řešil problémy při plnění cílů. Jak jej použil, je uvedeno v následující části.

Jak Rory Pracuje Se Službou Filemail

Rory používal Filemail následujícím způsobem:

 1. Změnil název vlastní subdomény nabízené službou Filemail na název své značky.
 2. Využil možnosti brandingu Filemails, aby mohl prezentovat profesionální vzhled v souladu se svou značkou. To znamená, že mohl zobrazit své logo, firemní barvy na stránkách pro stahování a automatické e-maily odesílané službou Filemail jeho jménem.
 3. Použil desktopovou aplikaci Filemail, která využívá akceleraci přenosu UDP k dosažení přenosových rychlostí, které nejsou možné pomocí řešení založených na TCP v prohlížeči.
 4. Filemail umožňuje Rorymu odesílat soubory libovolné velikosti a libovolného formátu, takže v tomto ohledu neměl žádné problémy.

Jak Z Toho Profitovali Klienti Společnosti Shetland Flyer Aerial Media

Roryho klienti získali díky používání služby Filemail několik výhod:

 1. Uživatelské rozhraní, které je stejně jednoduché jako odesílání a přijímání e-mailů. Roryho klienti mohli Filemail snadno používat, takže Rory i jeho klienti mohli pokračovat v plnění smlouvy.
 2. Rychlý příjem souborů od Roryho. Filemail poskytuje rychlé přenosové rychlosti díky serverům rozmístěným po celém světě, které zajišťují přenos souborů na co nejkratší vzdálenost.
 3. Přijímání souborů od Roryho bezpečným způsobem. Služba Filemail nabízí mnoho komponent, které usnadňují integritu dat, jako je antivirová kontrola, kontrola chyb, end-to-end šifrování, ochrana heslem a přístupová práva koncového uživatele.
 4. Díky možnosti náhledu obrázků a videí prostřednictvím generování miniatur si klienti mohli vybrat požadované materiály, aniž by museli ztrácet čas jejich stahováním.

Svědectví Roryho Gilliese

Logo SFAM
Filemail je úžasný! Super pohodlné a velmi spolehlivé. Posílám spoustu souborů a vždy se tam dostanou včas a bez nátlaku! Doporučuji je 100%!

Usnadněte Klientům Leteckých Médií Spolupráci S Vámi

Všechny Naše Plány Jsou Dodávány Se 7Denní Zkušební Dobou

Czech