Jak Shetland Flyer Aerial Media Używa Filemaila

Studium Przypadku Produkcji Medialnej Z Powietrza

Ujęcie z powietrza
Logo SFAM

Tło

W tym studium przypadku rozmawialiśmy z Rory Gillies, dyrektorem generalnym Shetland Flyer Aerial Media. Jest to firma produkująca media z powietrza z siedzibą na Szetlandach, które są małą grupą wysp na północ od Szkocji.

Posiadają ponad 40-letnie doświadczenie w systemach zdalnie pilotowanych samolotów, dysponują załogą pilotów, operatorów kamer, profesjonalnych kamerzystów, fotografów i geodetów. Świadczą takie usługi jak:

 • Fotografia
 • Mapowanie
 • Geodezja
 • Geomatyka
 • Przetwarzanie fotogrametryczne
 • Wideografia

Wyzwania

Wyzwania, przed którymi stanęła firma Shetland Flyer Aerial Media (SFAM) to kwestie, które utrudniałyby również interakcję z klientami, a tym samym doświadczenie klienta podczas współpracy z nimi. Będąc firmą zorientowaną na usługi, klienci musieli być w stanie współpracować z Rorym i jego ekipą tak efektywnie i łatwo jak to tylko możliwe. 

Problemy napotykane przez SFAM, które miały wpływ na ich klientów, w związku z używaniem FTP:

 1. Niektórzy klienci uważali, że jest to trudne w użyciu. FTP może wydawać się zniechęcające dla klientów, którzy nie są zbyt obeznani z komputerem.
 2. Wolne prędkości transferu. Ich dotychczasowe rozwiązanie oparte na FTP było bardzo powolne. Podczas wysyłania dużej liczby plików, prędkość transferu spadała. 
 3. FTP nie posiadał możliwości brandingu, więc nie pozwalał SFAM na prezentowanie profesjonalnego, spójnego z marką frontu.
 4. FTP miał problemy z bezpieczeństwem.
 5. Klienci muszą mieć możliwość obejrzenia dostarczonych materiałów, takich jak zdjęcia i filmy, przed ich pobraniem. Rozwiązania oparte na FTP nie prezentowały miniatur mediów, które SFAM wyprodukował dla klienta.

Cele

Powyższe wyzwania musiały zostać podjęte, aby osiągnąć następujące cele:

 1. Szybki transfer plików - klienci mają harmonogramy, których muszą się trzymać, więc przez rozszerzenie usługodawcy muszą zmieścić się w tym samym harmonogramie.
 2. Intuicyjny interfejs, który klienci uznają za prosty w obsłudze. 
 3. Zdolny do przyjęcia dużej liczby typów plików.
 4. Zapewnij podgląd miniatur filmów i obrazów, aby klienci mogli.
 5. Możliwości brandingu, które sprzyjają profesjonalnemu wyglądowi.

Czynniki Oceny Rozwiązania

Czynniki oceny, którymi posługiwał się Rory przy ocenie potencjalnych rozwiązań, to:

 1. Szybkość; klienci mają projekty i umowy, których muszą przestrzegać, więc pliki muszą być udostępniane tak szybko, jak to możliwe.
 2. Łatwy w obsłudze interfejs, klienci nie mają czasu ani ochoty na zapoznawanie się ze szczegółami rozwiązania.
 3. Podgląd miniatur i dla ilu różnych typów obrazów.
 4. Maksymalny rozmiar pliku. Zdjęcia wykonywane przez drony mają wysoką rozdzielczość 20 - 25 megapikseli, co oznacza, że pliki są ogromne. Biorąc pod uwagę, że filmy są tworzone z wykorzystaniem tych zdjęć jako jednej klatki w filmie, może to skutkować ogromnymi rozmiarami plików.
 5. Stopień dostosowania do potrzeb klienta zapewniany przez potencjalne rozwiązania. 
 6. Bezpieczeństwo i kontrola dostępu. Tylko klient powinien mieć możliwość dostępu i pobierania plików.

Sprawdzone Rozwiązania

Rory próbował następujących rozwiązań:

 1. WeTransfer
 2. DropBox
 3. Filemail

WeTransfer:  Próbował WeTransfer. Nie podobały mu się reklamy i przypadkowe obrazy, które WeTransfer pokazuje. Wolał ceny oferowane przez Filemail.

DropBox: Używał DropBox do synchronizacji plików oraz do udostępniania plików, których zawartość jest wiecznie zielona i raczej nie ulegnie zmianie, np. szablony umów, procesy itp. DropBox nie pozwala na branding na koncie i w zakresie cenowym, w którym oceniali rozwiązania.

Filemail: został wybrany jako rozwiązanie do przesyłania plików, ponieważ odpowiadał na wyzwania związane z realizacją celów. O tym, jak go używał, mowa jest w następnym rozdziale.

Jak Rory Działa Z Filemailem

Rory używał Filemaila w następujący sposób:

 1. Zmienił niestandardową nazwę subdomeny oferowaną przez Filemail na nazwę swojej marki.
 2. Wykorzystał możliwości marki Filemails, aby nadać profesjonalny wygląd zgodny z jego marką. Oznaczało to, że mógł pokazać swoje logo, kolory firmowe na stronach pobierania i zautomatyzowane wiadomości e-mail wysyłane przez Filemail w jego imieniu.
 3. Użył aplikacji desktopowej Filemail, która wykorzystuje akcelerację transferu UDP, aby osiągnąć prędkości transferu niemożliwe do osiągnięcia przy użyciu rozwiązań opartych na przeglądarce TCP.
 4. Filemail pozwala Rory'emu wysyłać pliki o dowolnym rozmiarze i dowolnym formacie, więc nie miał w tym względzie żadnych problemów.

Jak Skorzystali Klienci Shetland Flyer Aerial Media

Klienci Rory'ego otrzymali kilka korzyści dzięki temu, że Rory używał Filemaila:

 1. Interfejs użytkownika, który jest tak prosty jak wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail. Klienci Rory'ego mogli łatwo używać Filemaila, więc zarówno Rory, jak i jego klienci mogli zająć się wypełnianiem swoich umów.
 2. Szybkie otrzymywanie plików od Rory'ego. Filemail zapewnia szybki transfer dzięki posiadaniu serwerów rozmieszczonych globalnie, co zapewnia przesyłanie plików na jak najmniejszą odległość.
 3. Odbieranie plików od Rory'ego w bezpieczny sposób. Filemail oferuje wiele komponentów ułatwiających integralność danych, takich jak sprawdzanie antywirusowe, sprawdzanie błędów, szyfrowanie end-to-end, ochrona hasłem i prawa dostępu użytkownika końcowego.
 4. Możliwość podglądu zdjęć i filmów przez klienta poprzez generowanie miniatur oznaczała, że klienci mogli wybrać interesujące ich zabezpieczenia bez tracenia czasu na ich wcześniejsze pobieranie.

Rory Gillies Referencje

Logo SFAM
Filemail jest niesamowity! Super wygodny i bardzo niezawodny. Wysyłałem tony plików i zawsze docierają na czas i bez nacisku! Polecam ich 100%!

Ułatw Swoim Klientom Współpracę Z Aerial Media

Wszystkie Nasze Plany Pochodzą Z 7-Dniowym Okresem Próbnym

Polish