Ako Shetland Flyer Aerial Media Používa Filemail

Prípadová Štúdia Leteckej Mediálnej Produkcie

Letecký záber
Logo SFAM

Pozadie

V tejto prípadovej štúdii sme sa rozprávali s Rorym Gilliesom, generálnym riaditeľom spoločnosti Shetland Flyer Aerial Media. Ide o spoločnosť zaoberajúcu sa leteckou mediálnou produkciou so sídlom na Shetlandských ostrovoch, ktoré sú malou skupinou ostrovov na severe Škótska.

Majú viac ako 40 rokov skúseností v oblasti diaľkovo pilotovaných systémov lietadiel s posádkou pilotov, kameramanov, profesionálnych kameramanov, fotografov a geodetov. Poskytujú služby ako:

 • Fotografovanie
 • Mapovanie
 • Prieskum
 • Geomatika
 • Spracovanie fotogrametrie
 • Videografia

Výzvy

Problémy, ktorým čelila spoločnosť Shetland Flyer Aerial Media (SFAM), boli problémy, ktoré by mohli brániť aj ich interakcii s klientmi, a tým aj skúsenostiam klientov pri spolupráci s nimi. Keďže ide o podnikanie orientované na služby, klienti potrebovali mať možnosť pracovať s Rorym a jeho posádkou čo najefektívnejšie a najjednoduchšie. 

Problémy, ktorým čelila spoločnosť SFAM a ktoré ovplyvnili jej klientov v dôsledku používania FTP:

 1. Niektorí klienti ho ťažko používali. FTP sa môže zdať náročné pre klientov, ktorí nie sú príliš zdatní v práci s počítačom.
 2. Pomalé prenosové rýchlosti. Ich súčasné riešenie založené na FTP bolo veľmi pomalé. Pri odosielaní veľkého počtu súborov rýchlosť prenosu prudko klesala. 
 3. FTP nemalo možnosti vytvárania značky, takže neumožňovalo spoločnosti SFAM prezentovať sa profesionálne a konzistentne.
 4. FTP malo problémy so zabezpečením.
 5. Klienti musia mať možnosť prezrieť si výstupy, ako sú obrázky a videá, ešte pred ich stiahnutím. Riešenia založené na FTP neprezentovali náhľady médií, ktoré SFAM vytvoril pre klienta.

Ciele

Na dosiahnutie týchto cieľov bolo potrebné vyriešiť vyššie uvedené problémy:

 1. Služba rýchleho prenosu súborov - klienti majú rozvrhy, ktoré musia dodržiavať, takže poskytovatelia služieb sa musia prispôsobiť rovnakému rozvrhu.
 2. Intuitívne rozhranie, ktoré sa klientom jednoducho používa. 
 3. Dokáže prijať veľké množstvo typov súborov.
 4. Poskytnite miniatúrne náhľady videí a obrázkov, aby klienti mohli.
 5. Schopnosti vytvárania značky, ktoré podporujú profesionálny vzhľad.

Faktory Hodnotenia Riešenia

Hodnotiace faktory, ktoré Rory použil na posúdenie potenciálnych riešení, boli tieto:

 1. Rýchlosť; klienti majú projekty a zmluvy, ktoré musia dodržiavať, takže súbory sa musia zdieľať čo najrýchlejšie.
 2. Ľahko použiteľné rozhranie, klienti nemajú čas ani chuť učiť sa o podrobnostiach riešenia.
 3. Náhľady miniatúr a pre koľko rôznych typov obrázkov.
 4. Maximálna veľkosť súboru. Snímky zhotovené dronmi majú vysoké rozlíšenie 20 - 25 megapixelov, čo znamená, že súbory sú obrovské. Ak vezmeme do úvahy, že videá sú vytvorené z použitia týchto snímok ako jeden snímok vo videu, môže to mať za následok obrovské veľkosti súborov.
 5. Stupeň prispôsobenia, ktorý poskytujú potenciálne riešenia. 
 6. Bezpečnosť a kontrola prístupu. Prístup k súborom a ich sťahovanie by mal mať len klient.

Testované Riešenia

Rory vyskúšal nasledujúce riešenia:

 1. WeTransfer
 2. DropBox
 3. Filemail

WeTransfer:  Vyskúšal službu WeTransfer. Nepáčili sa mu reklamy a náhodné obrázky, ktoré WeTransfer zobrazuje. Uprednostnil ceny, ktoré ponúka Filemail.

DropBox: Na synchronizáciu súborov a na zdieľanie súborov, ktorých obsah je stále zelený a pravdepodobne sa nezmení, t. j. šablón zmlúv, procesov atď., používal DropBox. DropBox neumožňuje vytvárať značky na účte a cenový rozsah, v rámci ktorého posudzoval riešenia.

Filemail: bol zvolený ako riešenie na prenos súborov, pretože riešil výzvy na splnenie cieľov. Ako ho použil, je uvedené v ďalšej časti.

Ako Rory Pracuje So Službou Filemail

Rory používal Filemail nasledujúcim spôsobom:

 1. Zmenil názov vlastnej subdomény ponúkanej službou Filemail na názov svojej značky.
 2. Využil možnosti budovania značky Filemails, aby mohol prezentovať profesionálny vzhľad v súlade so svojou značkou. To znamená, že na stránkach na stiahnutie mohol zobraziť svoje logo, farby svojej spoločnosti a automatické e-maily, ktoré Filemail odoslal v jeho mene.
 3. Použil desktopovú aplikáciu Filemail, ktorá využíva zrýchlenie prenosu UDP na dosiahnutie prenosových rýchlostí, ktoré nie sú možné pomocou riešení založených na prehliadači TCP.
 4. Služba Filemail umožňuje Rorymu odosielať súbory ľubovoľnej veľkosti a ľubovoľného formátu, takže v tomto ohľade nemal žiadne problémy.

Ako Profitovali Klienti Spoločnosti Shetland Flyer Aerial Media

Roryho klienti získali niekoľko výhod vďaka tomu, že Rory používal službu Filemail:

 1. Používateľské rozhranie, ktoré je rovnako jednoduché ako odosielanie a prijímanie e-mailov. Roryho klienti mohli jednoducho používať službu Filemail, takže Rory aj jeho klienti mohli pokračovať v plnení zmluvy.
 2. Rýchle prijímanie súborov od Roryho. Filemail poskytuje rýchle prenosové rýchlosti vďaka tomu, že servery sú rozmiestnené po celom svete, čo zabezpečuje prenos súborov na čo najkratšiu vzdialenosť.
 3. Prijímanie súborov od Roryho bezpečným spôsobom. Služba Filemail ponúka mnoho komponentov, ktoré uľahčujú integritu údajov, napríklad antivírusovú kontrolu, kontrolu chýb, šifrovanie end-to-end, ochranu heslom a prístupové práva koncového používateľa.
 4. Možnosť náhľadu obrázkov a videí prostredníctvom generovania miniatúr znamenala, že klienti si mohli vybrať požadovaný materiál bez toho, aby museli strácať čas ich prvým stiahnutím.

Svedectvo Roryho Gilliesa

Logo SFAM
Filemail je úžasný! Super pohodlné a veľmi spoľahlivé. Posielal som tony súborov a vždy sa tam dostali včas a bez tlaku! Odporúčam ich 100%!

Uľahčite Spoluprácu S Vašimi Klientmi Z Oblasti Leteckých Médií

Všetky Naše Plány Prichádzajú So 7-Dňovou Skúšobnou Verziou

Slovak